TEM'de kimyasal madde kontrolü

TEM'de kimyasal madde kontrolü

TEM Otoyolu'nun kapanması sonrası aşırı derecede kokan erozyon toprağı için kimyasal madde alarmı verildi.

TEM Otoyolu’nun Edirne istikameti, dün erozyon çamuru yüklü TIR'ın devrilmesi sonucu yaklaşık 1 saat trafiğe kapandı. Yola yayılan ve aşırı derecede pis kokan erozyon toprağı, kimyasal madde alarmına neden oldu. İstanbul İtfaiyesi ekiplerinin yaptığı kontroller ve ölçümler sonrası yol trafiğe açıldı.

Kaza, dün saat 22.00 sıralarında TEM Otoyolu, Bağcılar mevkii, Edirne istikametinde meydana geldi. Ahmet Akman yönetimindeki bidon ve çuvallar içinde erezyon toprağı yüklü kamyon, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkarak devrildi. Yaralanan sürücü, olay yerine gelen sağlık ekipleri ve vatandaşların yardımıyla araçtan çıkartılıp, ambulansla Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan sürücünün durumunun iyi olduğu öğrenildi.

TEM ULAŞIMA KAPANDI, UZUN ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTU

Kaza nedeniyle, TEM Otoyolu Edirne istikameti ulaşıma kapandı. Araçlar yan yola yönlendirilerek ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor. Kapanan yol nedeniyle, TEM Otoyolu Sultangazi mevkiine kadar uzun araç kuyrukları oluştu.

KİMYASAL MADDE KONTROLÜ YAPILDI

Olay yerine gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Acil Mücadele Aracı ve vinç yardımıyla yan yatan kamyon dikey pozisyona getirildi. Ardından da çekiciye yüklenerek olay yerinden kaldırıldı. Kaza sırasında yola yayılan ve aşırı derecede pis kokan erozyon toprağında kimyasal madde olup olmadığının belirlenmesi için, İstanbul İtfaiyesi’nin Kimyasal Madde Aracı da olay yerine geldi. Özel koruyucu kıyafetini giyen ve gaz maskesini takan bir görevli, alanda ölçüm yaptı. Gerekli kontrollerin yapılmasının ardından da belediye temizlik işçileri, iş makineleri yardımıyla yol ve çevresinde temizlik çalışması yaptı.