Yanaktan makas dehşeti! Av tüfeğiyle vurdu

Yanaktan makas dehşeti! Av tüfeğiyle vurdu
Güncelleme:

Ankara'da 29 yaşındaki işitme ve konuşma engelli bir kişi yanağından makas alan 30 yaşındaki bir kişiyi av tüfeği ile vurarak yaraladı.

Ankara'nın Altındağ ilçesi Kale Mahallesi'nde bir kahvehanede arkadaşı M.G. ile oturan kasap O.D., daha önce tanımadığı İlkay K.'nin kendisine bakmasından rahatsız olarak, 'Ne bakıyorsun' dedi. İşitme ve konuşma engelli İlkay K., O.D.'yi el işaretiyle yanına çağırarak, işaret diliyle kendini anlatmaya çalıştı. Daha sonra O.D., İlkay K.'nın yanağından makas alarak ayrıldı. Bunun üzerine eve gidip, ruhsatsız tüfeğini alan İlkay K., kahvehaneye geri dönerek O.D.'ye 3-4 el ateş etti. Ayaklarından yaralanan O.D., hastaneye kaldırılırken, gözaltına alınan İlkay K. tutuklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında İlkay K. hakkında, 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

'MAKAS ALMA HAREKETİ ÇOK AĞRIMA GİTTİ'

O.D., savcılıktaki ifadesinde, İlkay K.'nin kendisine ters ters baktığını belirterek, "Elinde tesbih sallıyordu, bakışlarından rahatsız oldum, 'Ne bakıyorsun' dedim. Bana el, kol hareketi yaptı, sağır ve dilsiz olduğunu anladım. Bana el hareketi ile 'gel' şeklinde işaretler yaptı, ben de aynı şekilde karşılık verdim. Şahıs olay yerinden uzaklaştıktan 5-10 dakika sonra elinde bir beze sarılı tüfekle gelip, üzerime ateş açtı. Şahsı tanımıyorum" dedi. İlkay K. ise olay günü O.D. ile M.G.'nin alkol aldığından şüphelendiğini ve normal olmadıklarını belirterek, "O.D. bana bakarak el, kol hareketi yaptı. Kendisini anlamadım; ben de 'Ne diyorsun?' anlamında hareketler yaptım. O.D. yanıma yaklaştı ve yanağımdan makas alarak sıktı. Makas alma hareketi çok ağrıma gitti. Koşarak eve gidip, av tüfeğini alarak yanlarına tekrar gittim. O.D.'ye birkaç kez ateş ettim" dedi. (DHA)

 

 

DHA