6. sınıf öğrencisi, bahçede kurduğu sınıfta ders veriyor

6. sınıf öğrencisi, bahçede kurduğu sınıfta ders veriyor
Güncelleme:

İstanbul Küçükçekmece'de, 6'ıncı sınıf öğrencisi Gülistan Mustafa, koronavirüs salgını nedeniyle okula gidemeyen minik öğrencilere kendi imkanlarıyla oluşturduğu sınıflarda ders veriyor.

Küçükçekmece'de, 6'ncı sınıf öğrencisi Gülistan Mustafa, apartmanların arasında karton masalardan oluşturduğu sınıfta minik çocuklara alfabeyi ve rakamları öğretiyor. Çocukların sıkılmaması içinde oyunlar oynatarak dersi renkli hale getiriyor.

6. sınıf öğrencisi, bahçede kurduğu sınıfta ders veriyor - Resim : 1

Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullar, ana okulları ve birinci sınıflar için haftada bir gün açıldı. Küçükçekmece'de 6'ncı sınıfa giden Gülistan Mustafa, haftada bir gün okula giden minik çocuklar için apartman boşluğunda kartondan sınıf oluşturdu. Oturduğu apartmandaki ve çevre apartmandaki çocuklara oluşturduğu kartondan masa ve sandalyelerde çocuklar alfabeyi ve rakamları öğretiyor.

6. sınıf öğrencisi, bahçede kurduğu sınıfta ders veriyor - Resim : 2

SOSYAL MEDYADA İLGİ GÖRDÜ
Gülistan Mustafa, çocuklara oyunlar oynatarak sıkılmamalarını sağlıyor. Vatandaşların sosyal medyada paylaştığı çocukların ders görüntüsü büyük ilgi gördü. Sosyal medyada büyük beğeni toplayan görüntüler üzerine harekete geçen Küçükçekmece Belediyesi çocuklara destek olarak, kitap ve defter dağıttı.

6. sınıf öğrencisi, bahçede kurduğu sınıfta ders veriyor - Resim : 3

ALFABE VE RAKAMLARI ÖĞRETİYORUM
Çocukların minik öğretmeni Gülistan Mustafa, amacının onlara katı sağlamak olduğunu belirterek, "Çocuklar okula gidemiyor ben de dedim böyle bir şey yapalım. Alfabe ve rakamları öğretiyorum. Bazen de eğlenceli şeyler yapıyorlar" diye konuştu.