AK Partili belediyenin bu afişi alay konusu oldu

AK Partili belediyenin bu afişi alay konusu oldu
Güncelleme:

Şanlıurfa'da AK Partili Haliliye Belediyesi, "Gençlik merkezlerimizin gurur tablosu” başlığıyla sokaklara astığı afişte öğrencilerin ''İTÜ Tıp''ı kazandığını duyurdu. Ancak bir sorun var. İTÜ'de tıp fakültesi yok!

AK Partili Haliliye Belediyesi, “Gençlik merkezlerimizin gurur tablosu” başlığıyla sokaklara astığı afişte, belediyenin gençlik merkezinde sınava hazırlanan kimi öğrencilerin “İTÜ Tıp’ı kazandığını” duyurdu. İTÜ’de tıp fakültesinin olmaması nedeniyle belediye sosyal medyada alay konusu oldu.

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Haliliye Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ahmet Hamdi Çiçek, yanlışın ‘öğrencilerin hatalı bilgi vermesinden’ kaynaklandığını öne sürdü.

Çiçek paylaşımında, “Öğrencilerin sehven yapmış olduğu hatalı bildirimden dolayı bir yanlışlık olduğu belirtilmiştir. Öğrencilerimizin yerleştirme belgelerini kontrol edebilirsiniz” dedi.

İlginç afişten öğrencilerin sorumlu olduğunu savunan Çiçek, belediye yetkililerinin İTÜ’de tıp fakültesi olmadığını bilmemesine ilişkin ise herhangi bir özeleştiri vermedi.

AK Partili belediyenin bu afişi alay konusu oldu - Resim : 1

İKİ ÖĞRENCİ ÖZEL ÜNİVERSİTEYE YERLEŞMİŞ

Ayrıca Çiçek, paylaşımında öğrencilerin hangi bölümleri kazandıklarını gösteren ekran görüntülerine de yer verdi.

Bu paylaşıma göre “İTÜ Tıp Fakültesini kazandığı” ilan edilen gençlerin Harran Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ve İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’nin tıp fakültelerine yerleştikleri görüldü.

‘Özel okul’ statüsündeki İstanbul Aydın Üniversitesi’ni kazanan öğrencinin burssuz olarak ücretli şekilde, İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’ni kazanan öğrencinin ise “yüzde 25 indirimli” okuyacağı görüldü.