Bakan Koca ''müjdeyi'' verdi! Daha sıkı tedbirler geliyor!

Bakan Koca ''müjdeyi'' verdi! Daha sıkı tedbirler geliyor!
Güncelleme:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ramazan ayının ilk iki haftası için alınan kısmi kapanma kararına dair yaptığı paylaşımda "Sonuç alınamazsa süre uzayacak, tedbirler artacak" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ramazan ayının ilk iki haftası için alınan kısmi kapanma kararına dair yaptığı paylaşımda "Sonuç alınamazsa süre uzayacak, tedbirler artacak" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ramazan ayını kapsayacak olan yeni kısıtlamalarla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu.

Bakan Koca, paylaşımında "Sonuç alınamazsa süre uzayacak, tedbirler artacak" notunu düştü.

Bakan Koca ''müjdeyi'' verdi! Daha sıkı tedbirler geliyor! - Resim : 1Bakan Koca ''müjdeyi'' verdi! Daha sıkı tedbirler geliyor! - Resim : 2Bakan Koca ''müjdeyi'' verdi! Daha sıkı tedbirler geliyor! - Resim : 3

YENİ KISITLAMALAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından Ramazan ayının ilk iki haftasında kısmi kapanma kararı alındığını duyurmuştu.

Erdoğan, yeni tedbir kararlarıyla ilgili şunları söylemişti:

Hafta sonu sokak kısıtlaması sürerken, hafta içi sokak kısıtlaması saatleri akşam 19:00 sabah 05.00 olarak güncellendi.
Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahate izin verilmeyecek.
65 yaş üstü 18 yaş altına toplu taşıma sınırlaması yeniden getiriyoruz.
Kamuda saat 16:00'da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak. Hamileler ile kronik hastalığı bulananlar ve 10 yaş altı çocuğu olan kadın personel idari izinli sayılacak. Şartları uygun olan özel sektör firmaları da bu yönde teşvik edilecektir.
Eğitimde sınav sürecinde olan 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecektir.
Yeme içme hizmeti veren kafe, kıraathane, çay bahçesi, spor salonu ve benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonrasına kadar ara verecektir.
Lokanta ve benzeri işletmeler ise ramazan boyunca paket sistemine geçecektir.
Kına, düğün, genel kurul gibi kapalı alanda yapılan bütün toplantılar bayram sonrasına kadar ertelenmiştir.
Oteller sadece kendi müşterileriyle sınırlandırılmıştır şekilde hizmet verebilecek. Sahte rezervasyon ve benzeri hilelere izin verilmeyecek.
Konaklama tesisleriyle, evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonlar gerçekleştiremeyecek.