CAMİYE SİNYAL KESİCİ JAMMER

CAMİYE SİNYAL KESİCİ JAMMER

Batman'da bir camide namaz esnasında çalan cep telefonlarının sesinden rahatsız olan cemaat, camiye sinyal kesici jammer taktı.

Batman'da bir camide namaz esnasında çalan cep telefonlarının sesinden rahatsız olan cemaat, camiye sinyal kesici jammer taktı.

Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan Kudret Camii'nde cemaatin namaz esnasında çalan cep telefonlarından rahatsızlığını dile getirmesi üzerine Cami Dernek Başkanlığı tarafından sinyal kesici jammer takıldı. Namaz saatlerinde çalıştırılan sinyal kesici cihaz, cemaatin rahat namaz kılmasını sağladı. Daha önceleri namaz esnasında sık sık cep telefonlarının çaldığını ve dikkatlerinin dağıldığını belirten Kudret Camii sorumlusu M. Emin Avcı, "Takılan sinyal kesici jammer sayesinde biz ve cemaat rahat namaz

kılıyoruz. Daha önce namaza konsantre olduğum anlarda birilerinin cep telefonu çalıyordu ve tüm dikkatim dağılıyordu, rahatsız oluyordum. Her namaz öncesi cami imamı da bizim gibi cemaati cep telefonlarını kapatmaları konusunda uyarıyordu. Ama nedense kimileri dalgınlıklarından dolayı açık bırakıyordu ve tam namaz esnasında çalıyordu. Namazını bozup telefonu da kapatamayınca namaz boyunca telefon çalıyordu. Bunun bir daha yaşanmaması için sinyal kesici jammer taktık, çok iyi oldu. Diğer cami

dernekleri başkanlarına da tavsiye ediyoruz" dedi.

Camiye namaz kılmaya gelen Seyithan Çetin ise, "Bu cihaz camiye gelmeden önce namaz esnasında daima telefonlar çalıyordu. Cemaat rahat namaz kılamıyordu, bu cihaz takıldıktan sonra cemaat rahat namaz kılıyor. Batman'daki bütün camilerde bu cihazın kurulmasını istiyoruz. Cihaz kurulduğundan beri telefonların şebekesi kesiliyor ve cemaat namazlarını kılana kadar telefonlar çalmıyor. Çok rahat namaz kılabiliyoruz" diye konuştu.