CHP'nin İstanbul İl Binası mühürlendi

CHP'nin İstanbul İl Binası mühürlendi
Güncelleme:

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, CHP'nin Sarıyer'deki il binasını mühürlendiğini duyurdu. Açıklamada ‘ruhsatsız tadilat ve tamirat işlemi yapıldığı’ iddia edildi.

CHP’nin Sarıyer’de bulunan İstanbul İl Binası, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından mühürlendi.  

Konuya ilişkin müdürlükten yapılan açıklamada, “İstanbul'un Sarıyer İlçesi Ayazağa Mahallesi'nde yer alan ve Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı mülkiyetindeki yapının bazı bölümlerinde ofis olarak kullanmak amacıyla ruhsatsız tadilat ve tamirat yapıldığına yönelik site yönetimince şikayette bulunulmuştur” ifadeleri kullanıldı.  

Şikayet üzerine 3194 sayılı İmar Kanununun ilgili maddesi gereğince denetim yapıldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

 Denetim sonucunda ilgili kurumlardan onaylatılmış proje ve tadilat ruhsatı olmaksızın tadilat ve tamirat işlemi yapıldığı gerekçesiyle bina mühürlenmiştir. 

Şikayete konu basit tamir tadil kapsamını aşan ve projeye aykırı kısımların projesine uygun hale getirilmesi ya da ilgili mevzuata uygun şekilde tadilat projeleri düzenlenmesi halinde İmar Kanunu kapsamında mühürleme tutanağına ilişkin gerekli işlemler Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzce gerçekleştirilecektir. 

KAFTANCIOĞLU: ÇOK YAKINDA YENİ BİNAMIZA ÇAYA BEKLERİZ

 Binanın mühürlenmesine ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Kamu arazisi üzerine izinsiz kaçak inşaat yapanların, partimizin imarlı, iskanlı mülkünün ruhsatlandırılmış basit tadilatına #kaçakinşaat hastagı açtırmak için talimat vermeleri kaç puan?” dedi.  

Yeni bir binaya taşınacaklarının sinyalini veren Kaftancıoğlu, “Pergolamız olmasa da çok yakında yeni il binamızda çaya bekleriz” ifadelerini kullandı.