Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Turan'ın Acı Günü

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Turan'ın Acı Günü

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan'ın babası Kazım Turan, Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde toprağa verildi- Cenaze törenine Kültür ve Turizm Bakanı Ünal ve il protokolü de katıldı

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan'ın dün 83 yaşında vefat eden babası Kazım Turan, Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde toprağa verildi.

Dün Kahramanmaraş'ta kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Kazım Turan'ın cenaze namazı ikindi vakti Afşin Ulu Camii'ne kılındı.

Naaşını taşıyanlar arasında Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın da bulunduğu Kazım Turan, daha sonra Afşin Asri Mezarlığı'na defnedildi.

Turan'ın çocukları Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan, Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan ve Cihangir Turan, taziyeleri kabul etti.

Namaza Kültür ve Turizm Bakanı Ünal'ın yanı sıra Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Uğur Dilipak, İlker Çitil, İmran Kılınç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Göksun Kaymakamı Cengiz Ayhan, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Kuşbaşıoğlu, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.