Emniyette tartıştığı polis öldürmüştü: O davada yeni gelişme

Emniyette tartıştığı polis öldürmüştü: O davada yeni gelişme
Güncelleme:

Kayseri'de idari memur Fevzi Süleyman S.'yi öldüren polis memuru Şükrü Koçoğlu hakkında 'kasten adam öldürme' suçundan da dava açıldı.

Dehşete düşüren olay, 2 Haziran'da Kocasinan ilçesi Erkilet Bulvarı'ndaki Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nde meydana geldi. Daha önce depremzedelere yardım etme meselesi yüzünden tartışan polis memuru Şükrü K. ile emniyette görevli idari memur Fevzi Süleyman S. arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışma sonucu S., kendisini ölümle tehdit ettiğini iddia ettiği K.'ndan şikayetçi oldu. İkili, 14 Eylül'de bir kez daha Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nde karşılaştı. Çıkan tartışma sonucu K., beylik tabancası ile S.'i öldürdü. Gözaltına alınan K., işlemleri sonrası tutuklandı.

'TARTIŞTIK, TEHDİT ETMEDİM' DEDİ

İlk olayda şikayetçi olan S.'in dilekçesi sonrası başlatılan soruşturma, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'nca tamamlanıp, iddianame hazırlandı. Kayseri 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede Şükrü K. hakkında, 'hakaret', 'tehdit' ve 'basit yaralama' suçlarından dava açıldı. İddianamede ifadesine yer verilen K., "Depremzedelere hakaret nedeniyle tartıştık. Hakaret ya da tehditte bulunmadım" dedi.

 'SENİ VURMAZSAM NE OLAYIM'

S.'in cinayetten önce verdiği ifade de iddianamede yer aldı. S., ifadesinde, "Şükrü, depremzedeler ile ilgili küfürlü konuşmaya başladı. Sürekli onlara küfür etti. Defalarca kendisini uyardım. 'Bir daha buraya gelirsen, seni vurmazsam ne olayım' dedi. Olaydan sonra benden özür diledi. Engelli çocuğu olduğu için şikayetçi olmamıştım. Ama 2 Haziran'da iş çıkışı eve gitmek için servise doğru gittiğimde; 'Senin burada işin yok, benim olduğum yere gelme, karşıma çıkma, çık dışarı, burayı terk et' dedi. Kendisi ile bir işim olmadığını söyleyince de 'Sen git yoksa yarım kalan işimi tamamlarım, şimdi arabama gidip gelirim, bak beni zorlama' diye yeniden tehdit etti. Beni bu şekilde tehdit eden, hakaretlerde bulunan ve yaralamaya çalışan Şükrü K.'ndan davacı ve şikayetçiyim" dedi.

S.'i öldürdüğü iddiasıyla hakkında 'kasten adam öldürme' suçundan da dava açılan ve müebbet hapsi istenen K., ileriki günlerde ilk kez hakim karşısına çıkacak.

Gazete Duvar

Etiketler dava polis memur ölüm