Eşeğe eziyet eden sürücüye skandal ceza

Eşeğe eziyet eden sürücüye skandal ceza

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir eşeği kamyonetin arkasına bağlayarak götüren sürücü uyarı cezası aldı.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir eşeğin kamyonetin kasasına iple bağlanarak koşturulması vatandaşların tepkisini çekerken, o anlar bir sürücü tarafından cep telefonu ile fotoğraflandı. Turgutlu Çiftçi Malları Koruma Başkanı Mahmut Çetin konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, 'Personelimize uyarı cezası verdik' dedi.

Turgutlu Koşukırı mevkiinde bağlandığı kamyonetin arkasında dört nala koşturulan eşeği gören bir sürücü, yaşanan eziyeti telefonuyla fotoğrafladı.

Turgutlu Çiftçi Malları Koruma Başkanlığına ait olduğu iddia edilen 45 ZA 8682 plakalı kamyonetin kasasına iple bağlanarak koşturulan eşeğe yapılan insanlık dışı uygulamaya, hayvan severler ve vatandaşlar tepki gösterdi. Vatandaşlar, eşeğe eziyet eden sürücünün cezalandırılmasını talep etti.

'Eşeğin durumu iyi'

Öte yandan Turgutlu Çiftçi Malları Koruma Başkanı Mahmut Çetin konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Personelimiz çok büyük bir hata yapmış. Bunu tasvip etmemiz mümkün değil. Araca bağlanan eşeğe bir eziyet veya sürükleme olmamış, yavaş bir şekilde hareket etmiş ama yine de bunu onaylamıyoruz. Personelimize uyarı cezası verdik. Eşeğin sağlık durumu da gayet iyi" şeklinde konuştu.

Eşeğe eziyet eden sürücüye skandal ceza

İHA

Etiketler manisa Turgutlu eşek