Fatih Portakal açtı ağzını, yumdu gözünü: Yazıklar olsun!

Fatih Portakal açtı ağzını, yumdu gözünü: Yazıklar olsun!
Güncelleme:

İYİ Parti lideri Akşener'in açıklamalarıyla ilgili tartışmalara ünlü gazeteci ve spiker Fatih Portakal da katıldı. Fatih Portakal "Zeytinyağı gibi üste çıkmak bu olsa gerek" diyerek İYİ Parti liderine tepki gösterdi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı aday gösteremediği için özür dilerken, muhalefete de göndermede bulunmuştu.

Akşener'in tartışma yaratan açıklamalarına bir tepki de ünlü gazeteci Fatih Portakal'dan geldi. Portakal, Akşener'in sorumluluk almayarak kurnazca davrandığını belirtti.

İYİ Parti liderinin zeytinyağı gibi üste çıktığını da ifade eden Portakal, "Başarısızlıkta hiç sorumluluk almıyor. Kurnazca bir hareketle, insanların yüzüne hiç de utanıp sıkılmadan, yüzü kızarmadan bakarak başkasının üzerinden özür diliyor. Arkadaş başarısızlıkta sizin de payınız var. Zeytinyağ gibi üste çıkmak bu olsa gerek" dedi.

İYİ Parti'den dikkat çeken İmamoğlu ve Yavaş açıklaması: Desteklemememiz...

Portakal ayrıca vatandaşların muhalif seçmene iyi bir ders vereceğini de söyledi.

Fatih Portakal'ın ifadeleri şu şekilde:

"Meral Akşener’in 26 Ağustos konuşmasında söyleyeceklerini tahmin etsem de, meraktan bir dinleyim dedim. Şaşırtmadı! Başarısızlıkta hiç sorumluluk almıyor. Kurnazca bir hareketle, insanların yüzüne hiç de utanıp sıkılmadan, yüzü kızarmadan bakarak başkasının üzerinden özür diliyor. Arkadaş başarısızlıkta sizin de payınız var. Zeytinyağı gibi üste çıkmak bu olsa gerek. İyi de CB’da adayı vazgeçiremedin, Meclis seçiminde nasıl yüzde 10’un altında kaldınız? Bu büyük başarısızlık için ne diyorsunuz? Bu sorunun cevabı zaten yok. Kanımca 31 Mart’ta seçmen size ve değişmeyen muhalefete iyi bir ders verecek. Acı olansa hak etmediğiniz o koltuklarda oturmaya devam edecek olmanız. Ona da zaten kulpu şimdiden takmışsınız: 'yerel seçim genel seçim değildir.' İnsanların umudunu tükettiniz, bizi kobay gibi görmeyi alışkanlık haline getiren, üzerimizde her türlü ekonomik ve sosyal deneyi yapan bu yöneticilere mecbur bıraktınız. Yazıklar olsun!"