Haftalık tablo açıklandı; koronavirüste günlük vaka ve ölüm sayısı patladı!

Haftalık tablo açıklandı; koronavirüste günlük vaka ve ölüm sayısı patladı!
Güncelleme:

Sağlık Bakanlığı endişeyle beklediğimiz haftalık koronavirüs vaka ve ölüm sayılarını açıkladı. Son haftanın tablosuna göre günlük vaka sayısı 33 bin kişiyi aşarken, günlük ölüm sayısı da 50'nin üstünde.

Sağlık Bakanlığı tarafından 01-07 Ağustos tarihleri arasındaki Covid- 19 tablosu yayımlandı.

Haftalık koronavirüs tablosuna göre, 232 bin 253 kişide virüs tespit edildi. 380 kişi hayatını kaybederken, 447 bin 132 kişinin de karantina ve tedavisi sona erdi.

Tablodaki diğer verilere göre koronavirüste toplam vaka sayısı 16 milyon 528 bin 70 oldu. Toplam vefat sayısı ise 100 bin 58’e ulaştı. Böylece koronavirüste bir eşik daha aşılmış oldu.

haftalık vaka ve ölüm sayısı

Geçen hafta vaka sayısı kaçtı?

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan haftalık Covid-19 tablosuna göre, 25 Temmuz- 01 Ağustos tarihleri arasında 406 bin 322 kişi koronavirüse yakalanmıştı. koronavirüsten dolayı 337 kişi de hayatını kaybetmişti.

İllere göre aşılanma oranları

18 yaş üstünde en az iki doz aşı yaptıranların oranı en yüksek 10 il; Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Bartın oldu.

En az iki doz aşı uygulananların oranı en düşük iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak sıralandı.

haftalık vaka ve ölüm sayısı