Hizb-ut Tahrir provokasyonuna valilik engeli

Hizb-ut Tahrir provokasyonuna valilik engeli
Güncelleme:

Hizb-ut Tahrir grubuna yakın Köklü Değişim Medya tarafından hazırlanan Atatürk ve devrim kanunlarının eleştirildiği belgeselin Ankara’daki Melike Hatun Camisi’nin konferans salonunda gösterimine valilik izin vermedi.

Hilafet’in kaldırılmasının 100. yıl dönümünde, provokatif açıklamaları ile tepki çeken Halil Konakçı’nın birçok kez konuşma yaptığı Ankara’daki Melike Hatun Camisi’nin konferans salonunda “Hilafet Belgeseli” galası düzenlenmek istendi. Atatürk ve devrim kanunlarının eleştirildiği “Kayıp Asırdan Müjdelenen İstikbale” adlı belgesel, şeriat yanlısı Hizb-ut Tahrir grubuna yakın Köklü Değişim Medya tarafından hazırlandı. Belgeselinin ilk gösteriminin, 2 Mart günü Melike Hatun Camii Konferans Salonu’nda yapılması planlandı.

Sözcü gazetesinden Tarık Işık haberine göre, Ankara Valiliği’nden belgesel gösterimi için izin çıkmadı. Bunun üzerine Hilafet Belgeseli’nin ilk gösterimi Köklü Değişim Medya Merkez Konferans Salonu’nda yapıldı. Duruma tepki gösteren Köklü Değişim Medya, Diyarbakır’da Selahaddin Eyyubi Camii Konferans Salonu’nda da benzer bir etkinlik düzenledi. Yapılan konuşmalarda Şeyh Said İsyanı savunuldu ve hilafet de övüldü.