İki ilde yüzlerce kaçak göçmen yakalandı

İki ilde yüzlerce kaçak göçmen yakalandı
Güncelleme:

Kırklareli'de son bir haftada jandarmanın yaptığı uygulamada 594 kaçak göçmen yakalandı, 11 organizatör gözaltına alındı. Muğla'nın Bodrum ilçesinde ise Yunan adalarına geçme hazırlığında olan 68 kaçak göçmen yakalandı.

Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin son bir haftada göçmen kaçakçılığına yönelik yaptığı uygulamada yasa dışı yollarla diğer ülkelere gitmeye çalışan 594 kaçak göçmen yakalandı. Göçmenlere organizatörlük yapan 11 şüpheli gözaltına alınırken, 11 araca da el konuldu.

Göçmenler, işlemlerinin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

11 şüpheli hakkında soruşturma sürüyor.

MUĞLA'DA 68 KAÇAK YAKALANDI

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, ormanda, yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçme hazırlığındaki 68 kaçak göçmen yakalandı. Çocukların da aralarında olduğu göçmenleri kamyonla getirdikleri belirlenen baba ve oğlu tutuklandı.

Mumcular Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, 24 Ekim'de, Mazıköy Mahallesi Kissebükü mevkisinde kaçak göçmen olduğu bilgisine ulaştı. Jandarma, çocukların da araların da olduğu 68 kaçak göçmeni ormanda yakaladı. Yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçme hazırlığında oldukları belirlenen göçmenlerin, kamyonla bölgeye getirilip bırakıldıkları belirlendi. Kamyon, Milas ilçesinde, Bafa Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından durduruldu. Kamyon şoförü T.İ. (21) ile babası F.İ. gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen baba ve oğlu, göçmen kaçakçılığı suçundan tutuklandı. Yakalanan 68 kaçak göçmen İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.