Kaymakamlık binasında intihar!

Güncelleme:

Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir vatandaş kaymakamlık binasının 5. katındaki camdan kendisini boşluğa bıraktı. Ağır yaralanan şahıs kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Kaymakamlık binasının 4’üncü katına çıkan Nezir Kılıç isimli bir vatandaş intihar girişiminde bulundu. Ağır yaralanan Nezir K. Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, yüzde 76 zihinsel ve işitme engeli bulunan şahsın hayatını kaybettiği belirtildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA
Valilikten yapılan açıklamada, "17.02.2020 tarihinde Nezir Kılıç isimli 46 yaşında, %76 zihinsel ve işitme engelli vatandaşımız geldiği Cizre Kaymakamlık binasının 4.katındaki koridor penceresinde intihar girişiminde bulunduğu fark edilir edilmez Cizre Kaymakamı Davut Sinanoğlu başta olmak üzere orada bulunan personel tarafından ikna girişiminde bulunulmuş ancak tüm çabalara rağmen şahıs kendini aşağıya bırakarak intihar etmiş olup kaldırıldığı Cizre Devlet Hastanesinde yapılan tüm tıbbi müdahalelere rağmen vefat etmiştir. Nezir Kılıç isimli vatandaşımızın epilepsi hastalığının olduğu ve daha önce de muhtelif zamanlarda 3 defa intihar girişimlerinde bulunduğu, yapılan müdahalelerle kurtarıldığı tespit edilmiştir. Evli ve 4 çocuk babası Nezir Kılıç'a Cizre Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından belli aralıklarla düzenli olarak yardım yapıldığı anlaşılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri kullanıldı.

Seçiniz...