''Kazanmak istiyorsak, önce içimizdeki beyinsizlerden kurtulmak gerek''

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Akit gazetesinin yazarı Abdurrahman Dilipak, Barış Pınarı Harekatında başarı elde edebilmek için Türkiye'nin önce "kendi içerisindeki beyinsizlerden" yakasını kurtarması gerektiğini söyledi.

''Kazanmak istiyorsak, önce içimizdeki beyinsizlerden kurtulmak gerek''
A+ A-

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak "Eğer gerçekten bu savaşı kazanmak istiyorsak ve daha da önemlisi, Allah’ın gazabından kurtulmak istiyorsak, önce bu “içimizdeki beyinsizler”den yakamızı kurtarmamız gerek" ifadelerini kullandı.

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında Türkiye'nin Suriye'de başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na değindi.  

"Bu tür bir mücadele sadece güç ve silahla kazanılmaz. Onlar mutlaka gerekli. Sadece akılla da kazanılmaz. Haklı olacaksınız. Niyetiniz halis olacak" diyen Dilipak, "Onun için bizim geleneğimizde, böyle bir iş için ayağa kalkıldığında, önce tevbe istiğfar edilir. Kul hakkı kalmasın diye helalleşilir. Sonra Allah’ın yardımı için dua edilir" ifadelerini kullandı ve şunları söyledi:

"Sakın ola öfkemize yenilmeyelim. Düşmanı yenebilirsiniz, ama nefsinize, öfkenize yenilirseniz kendinize yazık edersiniz. Her zaman ve her şart altında merhametimiz gazabımıza, sevgimiz nefretimize galip gelmeli. Her şeyin bir fıkhı var, bu işin de öyle. “Eman” dileyene kılıç kalkmaz. Teslim aldıklarınıza insan gibi davranacağız, ki bizi öldürmeye gelenler, bizde dirilsinler. Bizler insan bedenlerini cehenneme odun olarak atan zebaniler değiliz, onları cehennem ateşinden kurtarmaya çalışan kurtuluş erleriyiz. Zaferimizin saygınlığı ve büyüklüğü dökülen kanın çokluğu ile değil, azlığı ile ölçülür bizim geleneğimizde."

Dilipak ayrıca, yazısında savaşı kazanmak için 'önce içimizdeki beyinsizlerden yakamaızı kurtarmamız gerek' dedi ve şu ifadelere yer verdi:

"PKK imiş, DAEŞ’miş, Veliahd prensmiş, Netanyahu, Trump, Rothschild, FED’miş, LIBOR’muş, Kushner’miş, Dahlanmış, geçin bunları, hepsi bu planın efendisi Luciferin çocukları! Ve içimizde bunların işbirlikçileri de var. Eğer gerçekten bu savaşı kazanmak istiyorsak ve daha da önemlisi, Allah’ın gazabından kurtulmak istiyorsak, önce bu 'içimizdeki beyinsizler'den yakamızı kurtarmamız gerek. Zalimlere yardım eder, onlarla birlik olur, anların adamlarına makam-mevki verir, onlara hazinenin anahtarını teslim eder, onların planlarına destek verirseniz, haberiniz olsun, ateş size de dokunur. Allah o zalimleri başınıza musallat eder." 
 
 
 


 

Abdurrahman Dilipak'ın yazısının tamamı için...