Kızılay’da 144 bin TL'lik alışveriş kartı skandalı!

Kızılay’da 144 bin TL'lik alışveriş kartı skandalı!
Güncelleme:

Geçtiğimiz günlerde kurban etlerinin AK Partili vekilin otelinde çıkmasının ardından bu kez de Kızılay İzmir Şubesi'ne ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere gönderilen 144 bin TL'lik alışveriş kartlarının kayıp olduğu iddia edildi. 

Kayıp kartlardan dolayı oluşan açığı kapatmak için kurumda çalışan personelden zoraki olarak 10-15 bin lira para kesildiği iddia edildi. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel konuyu Meclis'e taşıdı.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Son dönemde kamuoyuna yansıyan haberlerle tartışılan kurumlardan biri haline gelen Kızılay'la iddialara bir yenisi daha eklendi. 144 bin lira değerindeki alışveriş kartlarının kaybolduğu Kızılay İzmir Şubesi’nde fatura personele kesildi. Açığı kapatmak için personelden zoraki 10-15 bin lira arasında para kesildiği iddia edildi.

AK PARTİ’DEN ADAY GÖSTERİLMİŞTİ

 CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, konuyu TBMM gündemine taşıdı. Sertel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya konuyla ilgili müfettiş görevlendirilip görevlendirilmeyeceğini sordu.

2018 yılında Kızılay İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine AK Parti’den Gaziemir belediye başkan adayı gösterilen Kerem Fahri Baykalmış'ın getirildiğini hatırlatan Sertel, İzmir Şubesi'nde yaşananları şu cümlelerle anlattı:

En tepeden en alt kademeye kadar siyasileşen ve AK Partili kadrolarca basamak olarak kullanılan Türk Kızılay'ının içine düştüğü durum çok üzücü. Yandaş isimlerin yönetiminde olan Kızılay'ın kah kavurmaları otellerden çıkar kah ihtiyaç sahiplerinin alışveriş kartları kaybolur. Halkımız Kızılay'ın amacından saptığını ve yandaşların kurumda cirit attığını düşünüyor. Bunun bir örneği de İzmir'de yaşandı.

KAYBOLMUŞ!

Kızılay İzmir Şubesi'ne 2014 seçimlerinde AK Parti Gaziemir Belediye Başkanı Adayı olan ve kaybeden Kerem Fahri Baykalmış atandı. Baykalmış ve yönetimi görevde iken bir süre önce ihtiyaç sahiplerinin kullanması için dağıtılan 100 ve 200 TL'lik alışveriş kartlarının 500'den fazlasının ‘kaybolduğu' iddia ediliyor.

144 bin TL'lik kayıp kartların faturası da kurumda çalışan 10 kadar personele kesiliyor. Personelden 10-15 bin lira arasında para zoraki olarak alınıyor. Parası olmayandan kredi çekip ödemesi isteniyor. İşlerini kaybetme korkusu yaşayan personel de bu paraları istemeye istemeye veriyor. Şube yönetimi kartların nasıl kaybolduğunu ortaya çıkarmak yerine bu şekilde üzerini kapatmayı tercih ediyor

Sözcü