Maden sahasında arama kurtarma çalışmaları durduruldu

Güncelleme:

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Erzincan'da heyelan bölgesindeki kayma durana kadar arama kurtarma çalışmalarına ara verildiğini duyurdu.

Erzincan'ın İliç ilçesinde 9 işçinin toprak altında kaldığı altın madeni sahasında arama kurtarma çalışmalarına ara verildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, heyelan riski geçene kadar arama kurtarma çalışmalarının durdurulduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Erzincan’ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında meydana gelen göçük alanındaki 9 işçinin arama-kurtarma çalışmalarına ilişkin açıklamada bulundu.

Bakan Yerlikaya, ''Tüm arama faaliyetlerinde önce süreçte çalışan arkadaşlarımızın güvenliğini düşünüyoruz. Sahanın üst kısmında kaymanın aktif hale geldiğini gösteren rapor nedeniyle ara vermiştik. Son nihai raporda, arama faaliyetlerine ara veriyoruz. Yukarıda liç alanındaki aktivasyon durana kadar ara veriyoruz. Büyük metanet gösteren ailelerimize ve aziz milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum" ifadelerini kullandı.