Maserati'nin Lüks Suv'u Levante, Cenevre'de Görücüye Çıkacak

Maserati'nin Lüks Suv'u Levante, Cenevre'de Görücüye Çıkacak

İSTANBUL (AA) - İtalyan lüks ve sportif otomobil markası Maserati'nin yeni modeli Levante, Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilenecek.Marka açıklamasına göre,...

İSTANBUL (AA) - İtalyan lüks ve sportif otomobil markası Maserati'nin yeni modeli Levante, Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilenecek.

Marka açıklamasına göre, Maserati'nin yeni üretim stratejisinin önemli bir adımını oluşturan lüks ve sportif SUV modeli Levante, 2016 Cenevre Otomobil Fuarı'nda resmen tanıtılacak. Yeni model, markanın Quattroporte, Ghibli, GranTurismo ve GranCabrio olmak üzere sedan ve spor otomobillerden oluşan ürün gamını tamamlayacak.

Maserati Levante, Torino'da bulunan Mirafiori tesislerinde üretilecek. Maserati, üretim hattından ilk araçların çıkmaya başlamasının hemen ardından Avrupa pazarları için ilkbaharda ilk lansmanı gerçekleştirecek. Maserati Levante, diğer pazarlarda ise yıl sonuna kadar yollara çıkmaya başlayacak ve lüks SUV segmentindeki rekabete katılacak.

Levante, net ve akıcı yüzeylerden oluşan tasarımıyla Maserati markasını ve onun İtalyan karakterini yansıtıyor. Agresif ön tasarım iki bölüme ayrılan yeni ikonik ön farlara ev sahipliği yaparken, üst bölüm markanın karakteristik ön ızgarasıyla bağlantı kuruyor. Aracın ön çamurluğa entegre üç adet havalandırma kanalı, "Saetta" logolu trapezoit C sütunu ve çerçevesiz kapı camları ön plana çıkıyor. Arka kısma damgasını vuran eğimli arka cam ve aerodinamik hatlar ise tipik yüksek performanslı spor otomobil unsurları olarak dikkati çekiyor.

Levante'nin şasisi, her bir Maserati için olağan olan üstün asfalt performansı, tutunma seviyesi düşük yüzeylerde üstün yol tutuş ve mükemmel off-road performansı özelliklerini bir arada sunacak şekilde tasarlandı.

Zengin standart ekipman seviyesiyle dikkat çeken yeni SUV'un tüm versiyonlarında farklı sürüş modlarına göre elektronik olarak uyarlanabilen sertlik ve yükseklik ayarlı havalı süspansiyon sistemi, akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi Q4 ve markanın yeni SUV modeli için optimize edilen 8 kademeli otomatik şanzıman standart olarak sunuluyor. Yeni Maserati SUV'u, Euro 6 egzoz emisyon normlarını yerine getiren hem benzinli hem de dizel motorlarla donatılmış olarak yollara çıkacak.