Nagehan Alçı, Sözcü yazarına teşekkür etti

Nagehan Alçı, Sözcü yazarına teşekkür etti
Güncelleme:

AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Habertürk yazarı Nagehan Alçı, 28 Şubat davasının FETÖ kumpası olduğunu söyleyip Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin’e teşekkür etti.

İktidara yakınlığı ile bilinen ve geçtiğimiz günlerde de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gezi otobüsüne binmesiyle gündem olan Nagehan Alçı’dan flaş bir çıkış geldi.

“FETÖ’cü savcı Mustafa Bilgili tarafından yazıldı 28 Şubat iddianamesi. Bilgili'nin FETÖ’cü olduğuna dair hiç şüphe yok. Bilgili’ye bu askerlerle ilgili dijital verileri temin eden Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse’nin de FETÖ’cü olduğu ile ilgili bir şüphe yok.” diyerek davanın bir FETÖ kumpası olduğunu dile getirdi.

Generallerin bir yıldır tutuklu olduğunu belirten Alçı, yazısında şu ifadeleri kullandı:

"28 Şubat askeri darbesinin yargılandığı davadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan 14 general yaklaşık 1 yıldır cezaevinde yatıyor.

O generallerden Hakkı Kılınç’ın oğlu Mehmet Koray Kılınç’ın, tutuklu babasına yazdığı mektubu önceki gün Sözcü’den Aytunç Erkin’in köşesinde okudum ve bu mektuptan insani olarak çok etkilendim.

Bir evladın babasına yazdığı her satırı içtenlikle dolu bir mektup bu. Kin ve intikam hırsı barındırmayan, ideolojik nefreti hiç olmayan çok samimi bir mektup. Okurken rahmetli babamı hatırladım. Evlat-baba sevgisi çok özel, çok kutsal bir duygu…

Bu köşeden dindar-muhafazakar okurlarıma seslenmek istiyorum… Özellikle de kendini 28 Şubat askeri darbesinin mağduru olarak gören okurlarıma… Lütfen Koray Bey’in mektubunu okuyun. Bu mektuptan sizlerin de etkileneceğini düşünüyorum."

Nagehan Alçı'nın HaberTürk'teki yazısının tamamı için...