Nihal Olçok'tan canlı yayında olay sözler: ''Susmamı istiyorsanız, beni öldürün''

Güncelleme:

15 Temmuz'daki FETÖ'nün eli kanlı darbe girişimi sırasında eşi ve oğlunu kaybeden Nihal Olçok, canlı yayında oğlunun suikasta kurban gittiğini belirterek, "15 Temmuz aydınlanana kadar ya beni öldürün, başka türlü kimse benim önümde duramaz" dedi.

15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminde hayatını kaybeden Erol Olçok'un eşi Nihal Olçok, HalkTV'de sert açıklamalar yaptı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretini değerlendiren Nihal Olçok, ziyareti eleştirerek 15 Temmuz'un anısına karşı hareket edildiğini savundu.

Oğlu Abdullah Olçok’un da babasıyla birlikte öldürüldüğü akşamı anlatan Nihal Olçok, ''Abullah'ın vurulması yüzde 100 suikasttır. 17 yaşındaki madde kullanmayan aklıselim lise son öğrencisi olan ders notları belli, ailesi belli bir çocuğun şahitliği hem Türkiye'de hem uluslararaası hukukta değer görür. 17 yaşındaki bir çocuk 15 Temmuz'un tarihini değiştirebilir. O tarih değişmesin diye Abdullah'ı vurdular. Ben o izdüşümün takibindeyim, bunun için siyasete girdim. Türkiye 15 Temmuz'u yaşadı. Bu 15 Temmuz aydınlanana kadar ya beni öldürün, başka türlü kimse benim önümde duramaz. Anca ölürsem'' diye konuştu.

Öte yandan darbeciler tarafından öldürülen Erol Olçok, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yakın çalışma arkadaşı olmasıyla tanınıyordu.