Nurettin Yıldız: "Erkeğe mesaj gönderdikten sonra kuran ezberlesen ne ?''

Güncelleme:

Türkiye Kamuoyunda “6 yaşındaki çocuk evlenebilir” sözleriyle tanınan Nurettin Yıldız'ın kadınlarla ilgili bu açıklaması olay olacak.

Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız, Kazım Karabekir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde “Siz Asiyesiniz!” Konferansı’na katıldı.

Yıldız, kadınların kendilerini, imam hatip talebeliği ya da başörtüsüyle değil kadınlıklarıyla ispat edebileceklerini söyledi.

 Yıldız, konferansta, “Hanım ablalar Allah kimseye muhtaç değil. Allah kuru vaat istemiyor. İş istiyor. Bunun için sizin bu ümmetimizin umudu olma enerjininiz, bu ruhunuz ispat edilmeli. Bunu nasıl ispat edeceksiniz başörtüsüyle mi hayır imam hatip talebeliği ile mi hayır bırakın başka liseye gidin zararı yok hafız olarak mı hayır hafız olarak da değil, kadınlığınla ispat edeceksin” ifadelerinde bulundu.

Skandal sözler: ''Kadınlar münafıktır, yönetemez''Skandal sözler: ''Kadınlar münafıktır, yönetemez''

Yıldız Müslüman olmanın başörtüsünden değerli olabileceğini de belirtti. Yıldız, kadının erkekle mesajlaşmasına da değinirken şu ifadeleri kullandı:

“Hanımefendi Müslüman ol başörtünden değerli hafızlığından değerli bir iş yapmış olursun. Allah senin erkekle konuşmanı, erkeğe mesaj göndermeni, seni doğurup büyüten yirmi senedir senin şerefli düğün günü bekleyen ananı babanı kırıp onlardan habersiz birisiyle mesajlaştığın bir afet olarak annenin babanın başına düştükten sonra kuran değil 104 kitabı ezberlesen ne işe yarayacak ki 104 kitap da sana lanet edecek.”

ERDOĞAN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Daha önce de Müslüman çocuğunu gezdirmek için alışveriş merkezine gitmez, asansörde halvet olabilir gibi söylemleriyle gündem olan Nurettin Yıldız’ın "Kadınlar dayak yiyorlarsa şükretsinler" sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da,  “Bazılarının dikkat çekmek için kavramları eğip, bükerek söyledikleri sözlerin hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur.” diyerek tepki göstermişti.

 

Seçiniz...