Ömer Çelik'ten "üniversiteler fuhuş yuvasıdır" sözlerine tepki

Ömer Çelik'ten "üniversiteler fuhuş yuvasıdır" sözlerine tepki
Güncelleme:

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Üniversitelerimizle ve gençlerimizle gurur duyuyoruz. Onlara dönük her türlü çirkin açıklamayı reddediyoruz ve kınıyoruz" açıklamalarında bulundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik, Twitter hesabından açıklama yaparak, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun katıldığı bir televizyon programındaki sözlerine tepki gösterdi.

Çelik, üniversiteler ve gençler ile gurur duyduklarını belirterek, "Onlara dönük her türlü çirkin açıklamayı reddediyoruz ve kınıyoruz. Ülkemiz için yaptığımız çalışmalar her alandaki gençlerimize çok daha güçlü bir Türkiye bırakmak içindir. Türkiye’nin geleceği tüm gençlerimize emanettir. Cumhurbaşkanımız, üniversitelerimize ve gençlerimize verdiği değeri her vesileyle vurgulamaktadır. Üniversitelerimize ve gençlerimize dönük her türlü çirkin söz yakışıksızdır ve kınanmalıdır. Üniversitelerimiz ve gençlerimiz en kıymetli değerlerimiz içinde yer almaktadır. Bu vesileyle üniversitelerimizdeki gençlerimize, onları büyük bir fedakarlıkla geleceğe hazırlayan anne babalarına, tüm üniversite hocalarımıza ve çalışanlarına içtenlikte sevgilerimizi, selamlarımızı ve saygılarımızı iletiyoruz" dedi.

Ömer Çelik'ten "üniversiteler fuhuş yuvasıdır" sözlerine tepki - Resim : 1