AK Partili isimden Melih Gökçek'e olay gönderme

AK Partili isimden Melih Gökçek'e olay gönderme
Güncelleme:

İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasının ardından Melih Gökçek'in Twitter'da yayınladığı mesaja AK Partili meclis üyesi Muharrem Kaşıtoğlu'ndan dikkat çeken bir yanıt geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın cuma günü görevinden istifasını açıklamasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Twitter hesabından yayınladığı mesaja, AK Partili İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu’ndan ilginç bir yanıt geldi.

Topbaş’ın veto ettiği beş imar dosyasına ‘kabul’ oyu kullanan Muharrem Kaşıtoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Melih Gökçek Başkanım. Yaklaşık 100 yıl süren hizmet sevdanıza teşekkür eder, sivil hayatınızda başarılar dilerim, demek için sabırsızlanıyorum.”

Melih Gökçek, Twitter mesajında, 13 yıldır sürdürdüğü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Kadir Topbaş’la ilgili şu ifadeleri kullanmıştı: “İstanbul hayatıydı... İstanbul’un her yerinde hizmeti var... İstifa kendi takdiri, Türkiye seni hayırla yad edecektir. Yol arkadaşımız.” 

Melih Gökçek'ten Kadir Topbaş tweeti...Melih Gökçek'ten Kadir Topbaş tweeti...

10 BELEDİYE BAŞKANI DAHA DEĞİŞECEK İDDİASI

AK Partili ismin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili paylaşımının başlattığı tartışma büyüyeceğe benziyor.

Bugün Sözcü gazetesinde Başak Kaya imzasıyla yayınlanan habere göre CHP Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç 10 AKP'li belediye başkanının daha görevden alınacağını ya da istifa ettirileceğini öne sürdü.

İşte Öztunç'un o iddiası:

“Ekonomiden eğitime birçok alandaki kötüye gidiş, toplumda adalet duygusunun sarsılması ve FETÖ'yle mücadelenin muhalefeti susturma aracı haline geldiği kanısının yerleşmesi Erdoğan'ın başkanlık yarışını zora sokuyor. 2019'da başkan olamama riskini gören Erdoğan yenilenmek istiyor. İzlenen yöntem ise görevden alma değil istifa ettirmek. İlk örneğini Topbaş'ta gördük. 10 AKP'li belediye başkanı daha görevden alınacak ya da istifa ettirilecek. Bunlar arasında Melih Gökçek (Ankara), Fatma Şahin (Gaziantep), Mehmet Erkoç (Kahramanmaraş), Recep Altepe (Bursa) ve İbrahim Karaosmanoğlu da (Kocaeli) var.”

''Gökçek de dahil 10 AKP'li başkan gidici''''Gökçek de dahil 10 AKP'li başkan gidici''

 

 

Seçiniz...