AK Partili Ünal da ''yeşil toptan'' vazçgeçti

AK Partili Ünal da ''yeşil toptan'' vazçgeçti
Güncelleme:

AK Parti'nin sosyal medyada tartışılan "yeşil top" uygulamasından, uygulamanın en büyük savunucusu AK Partili Mahir Ünal da vazgeçti.

AK Parti’nin sosyal medyada trollere ek olarak örgütlenme hamlesi olarak öne çıkan “yeşil top” kampanyasından sessizce vazgeçildi. AK Parti’nin önde gelen isimleri ve milletvekilleri Twitter profillerindeki yeşil top işaretlerini kaldırdı.

AK Parti’nin “Milli Hesaplar Takipleşiyor” diyerek günlerce kampanya yaptığı ve AK Parti’lilere çağrıda bulunduğu profil belirleme projesi bitirildi.

Son günlerde özellikle Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’a yönelik ahlak dışı ifadeler ve tacizlerin yeşil topların olduğu profillerden yapılması kamuoyunda tüm kesimlerden büyük tepki çekmişti.

Söz konusu yeşil top işaretinden vazgeçen AK Parti’de başta Grup Başkanvekili Bülent Turan olmak üzere tüm milletvekilleri işaretleri profilinden kaldırdı. Ayrıca yeşil top hesaplarını denetlemekle görevli olduğu belirtilen “Etik Kurul” adlı Twitter hesabının da kapatıldığı görüldü.

Ancak tüm bunlara rağmen yeşil top projesinin başındaki AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal yeşil topu kaldırmamıştı.

Kararın üzerinden günler geçmesinin ardından Mahir Ünal da gece yarısı sessiz sedasız yeşil top simgesini Twitter profilinden kaldırdı.