Bakan Avcı'dan izdivaç tepkisi

Bakan Avcı'dan izdivaç tepkisi
Güncelleme:

Kültür Bakanı Nabi Avcı, TV kanallarına evlilik programlarının yerine gönderilen belgeselleri yayınlamadıklarını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, NTV canlı yayınında katıldığı programda "tek adam" tartışmalarına değindi. Tek adamlığın CHP'de olduğunu savunan Avcı, "Kılıçdaroğlu 7 seçim kaybetti, CHP'de başka adam yok mu?" diye konuştu. Avcı, TV'lere izdivaç programları yerine gönderilen belgeseli yayınlamadıkları için de tepki gösterdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 

Bakan Avcı'nın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Kararsız seçmenin son durumu nedir?

Geçmiş seçim ve referandumlardan farklı olarak çok hareketli bir sokak ilgisi var. Olağanüstü bir coşku sergiliyorlar. 

Evet diyecekler niye evet diyeceklerini biliyorlar. Hayır diyecekler de biliyorlar. Vatandaşın arasında da evet ve hayırcılar arasında tartışmalar çok olmuyor. Elbette psikolojiler de bu işte rol oynar. Evetçiler bilgi olarak niye diyeceklerini daha iyi biliyorlar. Hayırcılar daha tepkisel ve duygusal.

Tek adam tartışması

Mevcut düzen içerisinde de söyleniyordu. Özal için de aynı şey söyleniyordu. Tek adamlık küçük iktidar alanlarında daha çok olur. Partiler de buna örnektir. Kılıçdaroğlu seçim kaybetmesine rağmen partisinde tek adamlığını sürdürüyor. Sayın Kılıçdaroğlu yedi seçimdir CHP'nin yenilgisiyle karşılaştı bu durumda onun tek adamlığının sorgulanması gerekmez mi? CHP'de başka hiç mi adam yok?

AB gerilimi turizmi etkiler mi?

Rusya - Ukrayna pazarından 2017 için çok ümitliyiz. Almanya'dan Hollanda'dan milyonlarca insan Türkiye'ye geldi. Onlar Türkiye'yi tanıyorlar. Türkiye'nin yabancı siyasetçilerin gösterdiği gibi olmadığını biliyorlar. Avrupa'daki terör olayları Türkiye'deki kadar köpürtülmedi. Turizme teşvik sürecek. Turizm tesislerini işletenlere ciddi kolaylıklar sağladık. Vergi kolaylıkları, bankalarla ilgili düzenlemeler...

Kadın programları

Kütüphaneciler haftasında belgesel yayınladı. Ama biliyorum pek çok televizyon kanalında bu gösterilmeyecek dedim. Sabahları izdivaç adı altında kötü programları yapılıyor. Bu belgeselleri programları yapanlara biz gönderdik. Ama yine onları yayınlamadılar. Yine o vıcık vıcık programları yayınladılar. Diyorlar ki talep bu yönde. Arz ve talep birbirini şekillendirir. Siz NTV olarak haberlerinizde yer ettiniz. Pek çok popüler kanal kendilerini birebir ulaştırıldığı halde yayınlamadı.