Beylikdüzü'nde sosyal yaşam merkezleri artacak

Beylikdüzü'nde sosyal yaşam merkezleri artacak

Beylikdüzü Belediyesi, ilçeyi adım adım güzelleştirmeye devam ediyor.

“Daha Güzel Bir Beylikdüzü İçin 20 Adım Daha” sloganıyla ilçenin her noktasına yeni yatırımlar yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Barış Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. İçerisinde belediyenin çözüm masası, sanat kursları ve İSMEK bulunan merkezin açılışında İmamoğlu, “ Biz sözümüzde durarak ilçeye daha birçok hizmet noktası kazandıracağız” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi, ilçenin her noktasına hizmet götürmek için hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşa sosyal donatı alanları kazandırarak sanatı, eğitimi, kültürü ilçenin her anında hissedilebilir kılmayı kendine hedef edinen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Daha Güzel Bir Beylikdüzü İçin 20 Adım Daha” diyerek Barış Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi’ni ilçeye kazandırdı. İmamoğlu, açılışı CHP İstanbul 3. Bölge Mülletvekili Bihlun Tamaylıgil ve Yaşam Boyu Eğitim Müdürü Ali Yücel ile birlikte gerçekleştirdi.

“Ülkeye Katkı Sağlayan Her Çalışma Altın Gibi Değerlidir”

Beylikdüzü Semerkand Line AVM’de oluşturulan 735 metrekarelik alanın, 565 metrekaresi İSMEK kurslarına tahsis edildi. 170 metrekarelik alan ise Beylikdüzü Belediyesi’nin dans kursları merkezi olarak hizmet verecek. Kadının iş gücüne ihtiyaç olduğunu belirten CHP İstanbul 3. Bölge Mülletvekili Bihlun Tamaylıgil, “Eğitim insana yapılan en önemli, en değerli, en kutsal yatırımdır. Ülkeye katkı sağlayan her çalışma altın gibi değerlidir. Çevremizde, ilçemizde var olan yerlerde eğitim alarak kadın gücünü, kadın emeğini, kadının değerini eğitimle daha da arttırarak Mustafa Kemal’in emanet ettiği Cumhuriyet’e hep beraber sahip çıkacağız” diye konuştu.

“70 Noktada Proje Geliştiriyoruz”

Yakında yapımları tamamlanarak açılışları gerçekleştirilecek olan Marmara Mahallesi’nde bulunan Özgecan Aslan Kültür Merkezi ve Gürpınar’da kültür merkezine dönüştürülen Okutan Çarşı’dan da söz eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “En büyük yatırım yapmamız gereken alan eğitim. İlçe genelinde 70’e yakın noktada proje geliştiriyoruz. Her sokağında sanata, kültüre dair ve toplumun daha iyi gelişimi için gereken bütün unsurları sunan bir yerel yöneticiliği Beylikdüzü’nde herkese göstereceğiz. Yaşanan kötü günleri unutmak ve bir daha yaşamamak için daha eğitimli, daha sanata dönük bir toplum olmamız gerekiyor” şeklinde mesajlar vererek sanatın var olduğu ortamlarda şiddetin en aza ineceğine dikkat çekti.

Yaşam Boyu Eğitim Müdürü Ali Yücel ise, “Eğitim faaliyetleri için amaç bir, hedef bir. Vatandaşın taleplerini karşılamak adına güzel bir iş birliği içinde Başkanımızla birlikte eğitim için çalıştık. Nasıl daha güzel işler yapabiliriz diye görüşmeye ddevam edeceğiz. İlçe halkı adına kendisine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.