Büyükçekmece muhteşem bir camiye daha kavuştu

Büyükçekmece muhteşem bir camiye daha kavuştu
Güncelleme:

Büyükçekmece’ye çok sayıda ibadethane kazandıran Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Pınartepe Mahallesi’nde ibadete açılan “Mehmet Zeki Karakoç” camiinin açılışını hayırsever Karakoç ailesi ile birlikte gerçekleştirdi.

Merhum M. Zeki Karakoç’un hayırsever kızları ve Büyükçekmece Belediyesi desteğiyle yapılan camii Büyükçekmeceli vatandaşların hizmetine sunuldu.

Camiye adı verilen Mehmet Zeki Karakoç’un 8’inci ölüm yıldönümüne denk gelen açılış töreninde Kuran tilavetinin gerçekleştirilmesinin ardından Cuma namazı kılındı.

“Doğru hizmetleri yaptığımız müddetçe insanlarımız mutlu olur”

Vatandaşların istek ve ihtiyaçlarına göre camii ve okul yapımına devam edeceğini belirten Başkan Dr. Hasan Akgün şu şekilde konuştu: “Çanakkale Destanı’nın kahramanlarından onların şahsında Çanakkale’yi görüyoruz. Biri Seyit Onbaşı öbürü de Yahya Çavuş. Kahramanın ismini taşıyan iki caminin açılışını gerçekleştirdik. 18 Mart projemizi böylece iki camii ve Çanakkale anıtıyla tamamladık. Burada oturan beş kız kardeş sevgili Zeki abimiz kızları. Yıllar boyu kapı komşuluğu yaptık. Allah gani gani rahmet eylesin. Kardeşleri Arzu Karakoç ile birlikte aile adına bir cami yaptırmaya karar verdiler. Buluştuk, çalıştık, en güzel arsamızı tahsis ettik ve gücümüzü birleştirdik. Bu Allah’ın evini tesis ettik. Bu güzel mescidi tesis etmeyi Allah bize nasip etti. Arzu diyor ki, bugün babamın toprağa verildiği gündü. Kendisi iyi bir Müslümandı. İbadethane olmazsa olmazdır. İslam dinindeki ibadethaneleri de belediye ve halk yapar. Biz belediye imkanlarını kullandık, Arzu ve beş kız kardeşimiz de çok büyük destek verdiler. Camiye Zeki amcamızın ismini biz meclis olarak verdik. Bir başka yerde örneğini görmediğiniz bir mescit ortaya çıktı. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Doğru hizmetleri yaptığımız müddetçe hem kendimiz mutlu oluruz hem de insanlarımız mutlu olur. Vatandaşımızın istek ve ihtiyacına göre 24 camii, 34 okul yaptık. Bunlar halkın ortak ihtiyaçlarıdır. Bu açığı devlet kapatsın diye oturup bekleyemeyiz.”