CHP asgari ücret vaadine zam yaptı !

CHP asgari ücret vaadine zam yaptı !

CHP seçim beyannamesini 30 Eylül'de açıklayacak. ''Milletçe alkışlıyoruz'' yerine ''Önce Türkiye'' sloganı kullanılacak.

CHP 7 Haziran seçimlerinde kamuoyuyla paylaştığı seçim bildirgesini revize etti.

ASGARİ ÜCRET VAADİNE ZAM

Bildirgede, emekliye dini bayramlarda iki maaş ikramiye vaadi yerini korurken, 1500 lira olarak açıklanan asgari ücretin artırılması bekleniyor. CHP'nin seçim bildirgesinde açıklanacak asgari ücret vaadinin 1600 ile 1800 lira arasında olması bekleniyor..

YENİ BAŞLIKLAR

Terör olaylarına yönelik öneri ve tespitlerin de yer alacağı bildirgede, üniversite öğrencileri, eğitim sistemi, taşeron işçilik, spor gibi başlıklar yer alacak. CHP'nin revize edilen seçim bildirgesi, 30 Eylül Çarşamba günü ATO Congresium'da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanacak.

İLK MİTİNG AKDENİZ'DE

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, seçim bildirgesinin açıklanmasının ardından yurt gezilerine başlanacak.

Avrupa ziyareti kapsamında 6 ülkeyi gezen Kılıçdaroğlu, bu çerçevede siyasi görüşmelerin yanı sıra gurbetçi seçmenle de bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, gurbetçilere başta 7 Haziran sonrası CHP'nin tutumu olmak üzere seçim vaatlerini anlattı.

Kılıçdaroğlu'nun yurt gezilerine ise Akdeniz Bölgesi'nden başlaması planlanıyor. Kılıçdaroğlu bu kapsamda ilk olarak 3 Ekim'de Mersinli seçmenle buluşacak.

25 İL MİTİNGİ PLANLANIYOR

Kemal Kılıçdaroğlu'nun sürenin darlığı nedeniyle 7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi yoğun miting programının olmayacağı belirtildi. Planlanan miting sayısının 25 olduğu bildirilirken, il mitinglerinin yanı sıra ilçe ve köylere de ziyaretler yapılacağı kaydedildi.

MİLLETÇE ALKIŞLIYORUZ SLOGANI GİTTİ, ÖNCE TÜRKİYE GELDİ

7 Haziran seçimlerinde "Milletçe Alkışlıyoruz" sloganını kullanan CHP, 1 Kasım'da ise "Önce Türkiye" diyecek.

Parti bu sloganın yer aldığı kampanya görsellerini de belirledi. Örgütle paylaşılan görsellerde afiş, broşür, aday tanıtım fotoğrafları ve araç giydirmelerinin nasıl yapılacağı aktarılıyor.