Cumhurbaşkanlığı dinleniyor mu ? Erdoğan - Bahçeli görüşmesiyle ilgili olay olacak iddia

Cumhurbaşkanlığı dinleniyor mu ? Erdoğan - Bahçeli görüşmesiyle ilgili olay olacak iddia
Güncelleme:

Önceki gün MHP lideri Bahçeli'yi evinde ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ziyareti, Bahçeli'nin evinde gerçekleştirmesinin nedeniyle ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı.

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yaptığı ziyaretle ilgili görüşlerini paylaştı. Takan, Erdoğan'ın birileriyle gizli görüşmek için Bahçeli'nin konağını tercih etmiş olabileceğini de öne sürdü.

Ahmet Takan, bugünkü yazısında, 5 Ocak'ta Erdoğan'ın Bahçeli'ye yaptığı ziyareti yazdı. 

Takan, "Kesinlikle ve kesinlikle; bu bir, ben senin sarayına gittim sen de benim konağıma gel işi değil!. Tayyip Erdoğan, MHP’nin kurumsal kimliğinden hoşlanmaz, Ülkücülere duyduğu nefrete, görerek, duyarak şahit olanlardan biriyim. MHP ve Ülkücülere bu kadar alerji duyan birinin ziyaretleri -Bahçeli’yi ayrı kefeye koyarak- özel konakta gerçekleştirmesi sizlere normal gelebilir. Ama bana yine de anormal geliyor. Eğer, görüşme içeriği gerçekten günlük siyasi gelişmelerin ana başlıkları ise, Devlet Bahçeli “En son ben senin sarayına geldim sıra sen de, sen de benim konağıma gel” diye dertlenecek biri değil. Tayyip Erdoğan, 5 defa üst üste çağırsın yine gider, yine gider… Doğum günü 1 ocak olan Devlet Bahçeli’ye 5 Ocak’ta yapılan 'doğum günü ziyareti' gerekçesine eminim kargalarda gülmüştür…" değerlendirmesini yaptı. 

 Takan, Erdoğan'ın birileriyle gizli görüşme gerçekleştirmek için Bahçeli'nin konağını tercih etmiş olabileceğini öne sürerek, şunları yazdı:

"Acaba, Tayyip Erdoğan, Devlet Bahçeli’nin konağına özel biri ile gizli bir  görüşme yapmak için  mi gidiyor? Devlet Bahçeli, saraya yanında biri ile gitse hatta ayrı ayrı kapılardan bile girseler, çok değil 3 gün sonra, Erdoğan’a götürülen özel konuğun kimliği ve görüşmenin içeriği ortalığa sızar…  (Saray kliklerinin yapısını çok iyi bildiğim için iddialıyım) Eğer, kafamdaki şüphe gerçek ise sızmanın olmaması için en emin yer Bahçeli’nin konağıdır. Bahçeli’nin yaşadığı ev ile ilgili mahremiyet kıstaslarını bilenler, ne demek istediğimi iyi anlar. Eğer, ev ziyaretlerinde böyle özel görüşmeler gerçekleşiyorsa bunu, Erdoğan, Bahçeli ve o kişinin dışında kimse bilemez. Ancak biri açıklarsa o zaman sır olmaktan çıkar. Böyle bir duruma ise asla ihtimal vermiyorum."

Ahmet Takan'ın yazısının tamamı için...