Davutoğlu hediyeyi iade etti

Davutoğlu hediyeyi iade etti

Başbakan Davutoğlu bir hediyeyi kabul ederken "Siyasi hayatımda ilk kez hediye kabul ediyorum'' dedi. Ancak akşam saatlerinde ayakkabının iade edildiği açıklandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'na bugün İstanbul'daki programından ayrılırken bir hediye verilmek istendi. "Prensip olarak hediye kabul etmiyorum" diyen Başbakan, yoluna devam ediyordu ki hediyenin ayakkabı üreticisi olan dedesinin ürettiği bir modelin benzeri olduğunu gördü. "Siyasi hayatımda ilk kez hediye kabul ediyorum'' diyen Davutoğlu, manevi anlamı olduğu için hediyeyi kabul etti. Akşam saatlerinde gelen haberde ise Başbakan Davutoğlu'nun daha sonra hediye edilen ayakkabıyı iade ettiği bildirildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) Çırağan Sarayı'nda düzenlediği Sektörler Toplantısı'nın basına kapalı kısmında işadamlarının sorunlarını dinledi. Başbakan, 2 saat süren toplantının ardından Çırağan Sarayı'ndan ayrılırken Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Hüseyin Çetin yanına geldi.

29267312.jpg

Çetin'in elinde bir kutu vardı. İçinde de özel yapım bir ayakkabı... Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ayakkabı üreticisi olan dedesinin ürettiği ve uzun yıllar giydiği bir modeldi bu. Aynı modeli tamamen yerli malzemeden yeniden üreten Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği, bu hediyeyi Başbakan'a vermek istedi. "Prensip olarak hediye kabul etmiyorum" diyen Başbakan Davutoğlu tam hediyeyi geri çeviriyordu ki, dedesinin ürettiği modelin bir benzeri olduğunu öğrendi. Davutoğlu, "Siyasi hayatımda ilk kez hediye kabul ediyorum. O da manevi anlamı olduğu" için diyerek ayakkabıyı kabul etti. 

29267317.jpg

BAŞBAKAN O HEDİYEYİ İADE ETTİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun,Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) Çırağan'da düzenlediği toplantının ardından kendisine hediye edilen ayakkabıyı iade ettiği açıklandı.

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Hüseyin Çetin'in Başbakan Davutoğlu'na hediye etmek istediği Başbakan'ın "Prensip olarak hediye kabul etmiyorum"diyerek kabul etmediği ancak dedesinin ürettiği ayakkabının bir benzeri olduğunu öğrenince geri çevirmediği ayakkabının daha sonra geri gönderildiği bildirildi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Hüseyin Çetin'in programdan önce de Başbakanlık özel kalem ve protokol ekibine gelerek Başbakan'a  hediye vermek istediğini söylediği, kendisine Davutoğlu'nun hediye kabul etmediği bilgisinin verildiği aktarıldı. Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Hüseyin Çetin konuya ilişkin olarak " Başbakanlık ne diyorsa doğrudur. Hediye takdiminin ardından biz oradan ayrıldık. Kendisi de ayrılmıştı zaten. Koruma memurlarından biri ayakkabıyı aldı bizden. İade edilmişse de henüz bize ulaşmadı " dedi.