Doğu Perinçek kendisine suikast düzenlediğini iddia ettiği İYİ Partili vekili açıkladı

Doğu Perinçek kendisine suikast düzenlediğini iddia ettiği İYİ Partili vekili açıkladı
Güncelleme:

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, katıldığı bir programda kendisine suikast düzenlediğini iddia ettiği ismi açıkladı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek,  Abdullah Çatlı'nın ölüm sebebinin trafik kazası olmadığını, Çatlı'ya suikast düzenlendiğini açıklayarak, kendisine de bir suikast girişiminde bulunulduğunu söylemiş, ''Bana suikast düzenleyen kişi İyi Parti milletvekili'' demişti.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün Vatan Partisi'nin yayın organı Ulusal Kanal'da kendisine düzenlenen suikastın başındaki ismin İYİ Parti  Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu olduğunu iddia etti.

DOĞU PERİNÇEK GEÇEN HAFTA NE DEMİŞTİ?
Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Sinan Sungur ve Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa İlker Yücel'in gündeme dair sorularını yanıtlayan Doğu Perinçek, Çiller Özel Örgütü başlığıyla 90'lı yıllarda hazırladıkları şemaya ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

'Susurluk'un suikast olduğu kesin'
Perinçek, Susurluk'ta Abdullah Çatlı'nın kaza sonucu ölmediğini, suikasta uğradığını belirtti:

"Otomobil olayının (Susurluk olayı) suikast olduğu kesin. Yok edilmesi gereken kişiler vardı. Mesela bir tanesi Abdullah Çatlı. Abdullah Çatlı, öldürülmeden bir kaç ay önce, ''Ben de Doğu Perinçek'e gidip ona sığınıcam.'' diyor. Bunu daha önce açıkladım. Abdullah Çatlı, bunu en yakınlarına söylüyor. Biz de en yakınlarından öğrendik. Diyor ki 'Beni öldürecekler.

Beni kurtaracak tek kişi insan var Doğu Perinçek. Çünkü o Perinçek Gladyo ile Kontrgerilla ile mücadele ediyor ve beni Kontrgerilla yok edecek. Beni kullandılar, orada o işi burada o işi yaptırdılar' diyor fakat bize sıra gelmeden onu arabanın içinde imha ettiler." 

Suikast girişimi açıklaması
Perinçek, kendisine de bir suikast girişimi olduğunu ve bu kişinin bir İyi Parti milletvekili olduğunu şöyle açıklamıştı:

"Abdullah Çatlı, Çiller Özel Örgütü'nün ve Gladyo'nun çeşitli suikast ve eylemlerinin başında olan isim. Sonra İbrahim Şahin Muzaffer Tekin'le birlikte, İşçi Partisi'nin İstanbul İl Başkanlığına geldi. Ve o var dava dosyalarında, bir kağıt aldı ondan sonra üzerine dedi ki size suikast yapan şahıs dedi ve yazıp bana verdi ve ben onu sakladım. Bana bir suikast yapılmıştı, İzmir'den bir grup Ankara'ya getirildi bir minibüsle. Ve bana suikast planlayan şahıs şu an İyi Parti'de milletvekili."