Erdoğan'dan seçim öncesi Karadeniz gazı müjdesi; tarihi verdi

Erdoğan'dan seçim öncesi Karadeniz gazı müjdesi; tarihi verdi
Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da Hz. Ali Camii’nde cuma namazının ardından yaptığı açıklamada "Nasip olursa 20 Nisan arife doğalgazımızı çıkarıyoruz" dedi.

14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı'na yeniden aday olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Hz. Ali Camii’nde cuma namazının ardından yaptığı açıklamada "Nasip olursa 20 Nisan arife doğalgazımızı çıkarıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Hz. Ali Camii'nde kıldığı cuma namazının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Deprem bölgesindeki konutların yapımını bir yıl içinde bitirip hak sahiplerine teslim edeceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı, Karadeniz gazı için de net tarih verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan şöyle:

"Nasip olursa 20 Nisan arife günü doğal gazımızı çıkarıyoruz. Şu anda bütün planlamalar, hesaplar buna göre. Ondan sonra da zaten bunu elimizdeki mevcut doğalgazla entegre edip adımlarımızı atmış olacağız.

'BİR YIL İÇİNDE KONUTLARI TESLİM EDECEĞİZ'

11 vilayetin tamamında da gerek temel atmalar gerek konut teslimleri, köy evlerinin teslimleri devam ediyor. Bildiğiniz gibi ben vatandaşlarımdan bir yıl gibi bir süre talep ettim. Bu bir yıl içerisinde de inşallah biz bu konutlarımızı süratle bitirip hak sahiplerine teslim edeceğiz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız yoğun bir çalışmayı devam ettiriyor. Bir taraftan enkaz kaldırmalar var, bir taraftan zemin etütleri yapılıyor.

'KILIÇDAROĞLU SSK'NIN MÜDÜRÜYKEN HASTANELERİN HALİ ORTADAYDI'

Şehir hastaneleri geçmişte özellikle de sayın Kılıçdaroğlu'nun SSK'nın genel müdürü olduğu zamanlar oralardaki rezaleti, oralardaki maalesef rehin, rehine alma dönemleri, hatta rahmetli Savaş Ay'ın bir programında izlediğimiz, Kılıçdaroğlu'nun da genel müdür olduğu dönem, o zaman bu hastanelerin hali ortadaydı. Ama şu anda bizim şehir hastanelerimizde bir defa vatandaşımın huzuru var. Vatandaşımın bu hastanelerde tertemiz, pırıl pırıl yani bu hastaneye gelen içeri girdiği zaman zaten huzur buluyor. Huzur bulmayla birlikte de daha şifayı bulunduğu yerde yakalıyor.

'ŞEHİR HASTANELERİMİZ CLEVELAND'İ AŞTI'

Dünyada sağlık sektöründe bütün benim diyen ülkelerin hastaneleriyle yarıştayız. Herkes konuşur, ne der 'Cleveland…' bizim şehir hastanelerimiz Cleveland'dekini aştı. Şurada İstanbul'da Çam Sakura Hastanemizin durumu ortada. Ankara'da Etlik, öbür tarafta İstanbul'da Murat Dilmener olsun tüm bu hastanelerimiz ortada. Bundan sonraki süreçte de öncelikle büyükşehirlerde birer tane olmak üzere yaygınlaştırarak bu şehir hastanelerimizi devam ettireceğiz.

Hastanelerin büyük bir kısmında sismik izolatör kuruldu, kuruluyor. Bunu da yaygınlaştırıyoruz. Şu anda hastanelerimizin birçoğunda sismik izolatörler var. Bundan sonraki bütün yatırımlarımızda da buna hassasiyet göstereceğiz."