İşte AK Parti'nin önündeki referandum anketi

İşte AK Parti'nin önündeki referandum anketi

AK Partili Cevdet Yılmaz, referandum anketlerindeki son durumu açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcı Medya ve Tanıtım Başkanı Cevdet Yılmaz, "Milletimizin güçlü bir şekilde 'evet' diyeceğine inanıyoruz. Şu anda anketlerde 'evet' önde." dedi.

"TÜRKİYE TARİHİ BİR KAVŞAKTA"

AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, dün AK Parti Genel Merkezi'nde gazete ve televizyonların Ankaratemsilcileriyle bir araya geldi.

Türkiye'nin tarihi bir kavşakta olduğunu ve çok önemli bir halk oylamasına gittiğini belirten Yılmaz, "Bu bir genel seçim değil, bir yerel seçim değil. Başka bir anlamı da yok. Bir adayı seçmiyor, bir partiyi tercih etmiyoruz. Temsilcileri aracılığıyla değil, doğrudan kararını almış oluyoruz" dedi.

ÖNCE TEŞKİLAT SONRA TOPLUM

Yılmaz, Anayasa değişikliği konusunda yürütecekleri kampanyanın detaylarını da anlattı. AK Parti'nin bu süreçte tavrını çok şeffaf ve açık bir şekilde ortaya koyduğunu ifade eden Yılmaz, "25 Şubat'ta Arena'da resmi olarak kampanyamızı başlatacağız. Genel strateji olarak belirlediğimiz husus şu, önce teşkilatlarımız sonra topluma gidiş şeklinde bir usulümüz var. Teşkilatlarımıza bilgilendirmeler yapalım, teşkilatlarımız yeni değişimi iyice özümsesinler ondan sonra sokağa, topluma çıkalım şeklinde bir stratejimiz var" dedi.

"EVET" OYLARI ÖNDE

Anket sonuçlarının ne yönde olduğunun sorulması üzerine Yılmaz, "evet" oylarının önde olduğunu belirtti. Kararsızların varlığına işaret eden Yılmaz, "Herkes kararını vermişse kampanya yapmanıza gerek kalmaz zaten. Kampanyaların hedefi kararsız kitlelerdir" dedi.

Milliyet