Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama: ''İstifa yok, mücadeleye devam''

Güncelleme:

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tur sonuçlarına ilişkin CHP Genel Merkezi'nde bir açıklama yaptı.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tur sonuçlarına ilişkin CHP Genel Merkezi'nde açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, "Bana oy veren 25 milyon vatandaşımızı dimdik ayakta görmek istiyorum, yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız" dedi.

 Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkan satırbaşları şu şekilde:

"Sevgili halkım hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim etmedim, göz yumamazdım yummadım. Eziyetlere, haksız, hukuksuz, adaletsiz bir düzene karşı susup dilsiz şeytan olamazdım, olmadım. Milyonlarca göçmenin gelip de sizin ikinci sınıf vatandaş olmanıza susamazdım, susmadım. Hakkari'den Edirne'ye hepimiz biriz. Her gün her şeye zam gelirken benim halkımın belinin bükülmesine gönlüm razı gelemezdi. Kimse sizi ezmesin diye bolluk bereket içinde yaşayın diye mücadeleye devam edeceğim.

Demokrasi mücadelesine destek vermeye devam edin. Son yılların en adil olmayan seçim sürecini yaşadık. Devletin tüm imkanları seferber edildi. Bu seçimde halkın otoriter yönetimi değiştirme iradesi tüm baskılara rağmen ortaya çıkmıştır. Ülkemize gerçek anlamda demokrasi gelene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bana oy veren 25 milyon vatandaşımızı dimdik ayakta görmek istiyorum, yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız."