MHP'li milletvekili, Erdoğan'a seslendi: ''Küme düşmek kaldırılsın''

MHP'li milletvekili, Erdoğan'a seslendi: ''Küme düşmek kaldırılsın''
Güncelleme:

TBMM'de konuşan MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek "küme düşmenin kaldırılmasını hassaten ve şehirlerimiz adına Sayın Cumhurbaşkanımızdan talep ederim" dedi.

Halkın gündemi artan enflasyon ve işsizlik olurken, Cumhur İttifakı'nın gündeme getirdiği konu ise şaşkınlık yarattı. TBMM Genel Kurulu'nda konuşan MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, o an Genel Kurul'da kendisini dinleyenleri de şaşırtarak, Erdoğan'dan bir istekte bulundu.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, sözlerine 13 hakemin toplu istifası ve MHK başkanının istifası ile başlayan Fendoğlu, “Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu Teklifini görüştüğümüz bugünlerde Türk futbolunda son günlerdeki gelişmeler kamu vicdanını rahatsız etmiştir" dedi. Erdoğan'a seslenerek, bu sezon Süper Lig'den küme düşmenin kaldırılmasını isteyen Fendoğlu'nun açıklaması ise şu şekilde:

''13 hakemin istifası, daha sonra mahkeme kararıyla geri dönmesi, daha sonra Futbol Federasyonu Başkanının istifası, daha sonra MHK eğitimci hocası Jaap Uilenberg’in görevden ayrılması ve son olarak da MHK Başkanı’nın istifasıyla Türk futbolunda kamu vicdanlarında soru işareti bırakacak bir silsile, istifalar silsilesi gerçekleşmiştir.

Bu konuda bu yılki küme düşmenin kaldırılmasını hassaten ve şehirlerimiz adına Sayın Cumhurbaşkanımızdan talep ederim. Altay, Çaykur Rizespor, Göztepe ve Yeni Malatyaspor'un önümüzdeki dönemde ligde kalmasını temenni ederim.''