Mustafa Sarıgül'ün yeni partisinin ismi belli oldu

Mustafa Sarıgül'ün yeni partisinin ismi belli oldu
Güncelleme:

Yeni parti için hazırlıklarını sürdüren Mustafa Sarıgül'ün partisinin adı ve kuruluş tarihi belli oldu. Yeni kurulacak partinin herhangi bir ittifakta yer alıp almayacağı merak edilirken, Sarıgül noktayı koydu.

Türkiye Değişim Hareketi'ni partileştirmek için hazırlıklarını sürdüren Mustafa Sarıgül'ün partisinin adının Türkiye Değişim Partisi (TDP) olarak belirlendiği öğrenildi.

Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan Sarıgül, Cumhur İttifakına katılmayacaklarını ve sol bir parti olmayacaklarını belirtti.

Şişli Belediyesi eski Başkanı Mustafa Sarıgül, Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtladı. Yeni kuracağı partinin isminin Türkiye Değişim Hareketi olacağını belirten Sarıgül, “TDP’nin tüzük ve programı yazıldı. Kuruluş başvurusu, aralık ayının üçüncü haftası gerçekleştirilecek” dedi.CHP’nin mirasçısı bir parti, sol bir parti olmayacaklarını ve ittifaklara katılmayacağını belirten Sarıgül, “Cumhur İttifakına katılacağımız büyük bir haksızlık. Birinci turda ittifak demek, iktidara büyük sevaptır.

Birinci turda her partinin adayını çıkarmasını istiyoruz. Parlamento seçimlerinde de ittifak düşünmüyoruz. Başka bir şey söylemek isterim: CHP’nin HDP ile görüşleri uyuyor mu? Veya CHP ile Temel Karamollaoğlu’nun görüşleri ne kadar uyabiliyor ki bir araya geliyorlar? Birbirini sevmeyen, dünya görüşleri uymayanlar siyaset için bir araya geliyorlarsa biz bu oyunu bozacağız. İttifak sadece iktidarın işine gelir” ifadelerini kullandı.

İsmail Saymaz'ın yazısının tamamı için...