Süleyman Soylu 3 gazetecinin ismini verdi

Süleyman Soylu 3 gazetecinin ismini verdi
Güncelleme:

Uzun bir süredir sessizliğini koruyan eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı programda Murat Ağırel, Timur Soykan ve Fatih Altaylı'nın ismini vererek "neye hizmet ettiklerinin farkında değiller" dedi.

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, GDH Youtube kanalına konuk olurken bir anlamda sessizliğini de bozdu. 

 Görev süresi boyunca yürüttüğü çalışmaları anlatan ve sosyal medyada değişen tarzı gelen konuşulan Soylu'nun isim vererek işaret ettiği gazeteciler için söyledikleri gündeme geldi.

Hakkındaki iddialardan organize suç örgütüne yapılan operasyonlara kadar birçok konu hakkında konuşan Süleyman Soylu'nun açıklamaları gündem oldu.

İşte Süleyman Soylu'nun açıklamaları:

"Son 10 ayda benim hakkımda 550 olumsuz köşe yazısı yazılmış, bu normal mi? 7 yıl İçişleri Bakanlığı yaptık, 33 saatte bir suç örgütü çökerttik. 1151 DEAŞ'lı terör örgütü mensubunu yakaladık.

Murat Ağırel, Timur Soykan ve Fatih Altaylı! Bu arkadaşlar neye hizmet ettiğinin farkında değil. Türkiye'de 2021 ve 2022'de hiçbir cinayet faili meçhul kalmamıştır. Türkiye bu 7 yıl boyunca 1050 ton uyuşturucu yakaladı.

Bunu yakalayan insanlara haksızlık değil mi? Türkiye suç örgütlerine nefes aldırmayacak şekilde güvenlik altyapısını kurmuştur.

Onların iddiasına göre herkes var bu işin içinde, tüm dünyanın gözü önünde biz bu iddiaları yapıyoruz ya siz deli misiniz! Dünyada aranan kimse Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yapılamaz.

Bir ülkenin İçişleri Bakanını aradığımda bana dedi ki 'Burada asıl aktör ABD'dir, burada onun ikna edilmesi lazım' Dünyanın hiçbir raporunda Türkiye'nin organize suçlarından, uyuşturucu suçlarından gri listeye alındığı söz konusu değildir böyle bir rapor yok.

Ben 7 yıl İçişleri Bakanlığı yaptım, devlet gözümün önünden geçti dünyayı da biliyorum Türkiye'yi de biliyorum"