Tanju Özcan'dan, Bahçeli'ye olay çağrı

Tanju Özcan'dan, Bahçeli'ye olay çağrı
Güncelleme:

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2'nci tur seçimleri öncesinde Cumhur İttifakı ortağı MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye açık bir mektup yazarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a desteğini geri çekmesini istedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla, Cumhur İttifakı ortağı MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye seslenerek, "28 Mayıs’ta Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermemek suretiyle Türkiye’nin ilelebet Türk Yurdu kalacağını bütün dünyaya göstermenizi beklerim" dedi.

İşte Tanju Özcan'ın o mesajı:

Sayın @dbdevletbahceli
Öncelikle 14 Mayıs seçimlerinde partinizin elde ettiği başarıdan dolayı zatıâlinizi ve partinizi kutlarım. Ancak tarihi sorumluluğum gereği birkaç hususu sizlere haddimi aşmadan hatırlatmak isterim. AKP hiçbir zaman gerçek anlamda Büyük Türk Milliyetçisi Atatürk’ü içselleştirememiştir. AKP kurulduğundan bu yana hiçbir zaman Türk Milliyetçisi olmamıştır. Bunların nihai amacı, Türkiye’yi Türk Milliyetçiliği ’ne dayalı bir devlet olarak yönetmek değil, ümmet esasına dayalı bir devlete dönüştürmektir. Sizin de hassasiyetle üzerinde durduğunuz sığınmacılar meselesi, üniter yapıyı bozmaya dönük gizli bir istila girişimidir. Tüm bu sebeplerle, muhalefetin de hatalarını görüp söyleyen ve bu yüzden halen siyasi bedel ödemekte olan samimi bir Atatürkçü ve Türk Milliyetçisi olarak; 28 Mayıs’ta Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermemek suretiyle Türkiye’nin ilelebet Türk Yurdu kalacağını bütün dünyaya göstermenizi bekler, saygılarımı sunarım.