Prof. Dr. Naci Görür Çanakkale'yi işaret etti: Stres birikiminin belirtileri

Prof. Dr. Naci Görür Çanakkale'yi işaret etti: Stres birikiminin belirtileri
Güncelleme:

Çanakkale Biga'da 3.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği 7.19 kilometre olarak kaydedildi.

Çanakkale'de dün gündüz saatlerinde meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki depremin ardından akşam saatlerinde de 3.8 büyüklüğünde bir depremin meydana gelmesi gözleri Çanakkale'ye çevirdi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Çanakkale'nin Biga ilçesinde 3.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini açıkladı.

Depremin derinliği 7.19 kilometre olarak ölçüldü.

Prof. Dr. Naci Görür, depremlerin ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunarak, yaşananlar hakkında bilgi verdi.

NACİ GÖRÜR'DEN AÇIKLAMA

Çanakkale'de art arda meydana gelen depremlerin ardından açıklama yapan Prof. Dr. Naci Görür, "Beypınar-Lapseki/Çanakkale’de 4,5 deprem oldu. Diri fay haritasında yüzeyde bir fay yok. Muhtemelen bu yörede yüzey kırığı oluştıracak kadar bir deprem olmadı veya kırık (fay) tespit edilemedi. Bu depremler bölgedeki stres  birikiminin belirtileri olarak yorumlanmalıdır" ifadelerini kullandı.

AFAD'DAN SON DEPREMLER

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın Türkiye'deki son depremleri listelediği siteye de aşağından ulaşabilirsiniz.

AFAD son depremler listesi için tıklayınız...

KANDİLLİ DEPREM LİSTESİ

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre Türkiye'de kaydedilen son depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kandilli Rasathanesi'nin son depremler listesi için tıklayınız...