Sahte içkiden ölenlerin sayısı 8'e yükseldi

Sahte içkiden ölenlerin sayısı 8'e yükseldi
Güncelleme:

Bursa'da sahte içkiden ölenlerin sayısı 8'e yükseldi.

Bursa'da, geçen yıl Aralık ayında, sahte içkiden zehirlenip hastaneye kaldırılan Mehmet İ. (51), Sümer Ç. (51), İrfan Ç. (39), Mehmet S. (62), Kenan Ç. (56), Ufuk G. ve Mümin A. (41), yaşamlarını yitirdi. Aynı içkiden kullandığı için komaya giren Fatih Y. (50) ise yoğun bakımda tedavi altına alındı. Hayati tehlikeyi atlatamayan Fatih Y., doktorların müdahalesine rağmen dün yaşamını yitirdi. Toplam 8 kişinin öldüğü sahçe içki olayında, gözaltına alınan 6 kişinin yargılaması devam ediyor.

 Bursa’da geçen yıl Aralık ayında alkol aldıktan sonra fenalaşan 17 kişi, Çekirge Devlet Hastanesi, Bursa Şehir Hastanesi ve İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp tedavi altına alındı. Zehirlenenlerden, Mehmet İ., Sümer Ç., İrfan Ç., Mehmet S., Kenan Ç., Ufuk G. ve Mümin A. yaşamlarını yitirirken, durumu ağır olan Fatih Y. ise yoğun bakıma alındı.

 Çekirge Devlet Hastanesi’nde tedavisi devam eden Fatih Y., doktorların tüm müdahalesine rağmen dün yaşamını yitirdi. Geçimini erkek kuaförlüğü yaparak kazanan evli ve 2 çocuk babası Fatih Y., aynı gün, Merkez Osmangazi İlçesi Armutköy’de, ikindide kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Fatih Y.'ın yaşamını yitirmesiyle, sahte içki olayında ölenlerin sayısı 8'e yükseldi.

 Bu arada, sattıkları sahte içki  ile birden fazla kişinin ölümüne neden oldukları iddiasıyla, haklarında, ölümüne neden oldukları her bir kişi için, "Olası  Kasıtla ölüme Sebebiyet Vermek" suçlarından dava açılan 6 sanığın yargılanmaları, Bursa 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediyor.