Selçuk Geçer 2'nci tur sonrası dolar tahminini açıkladı

Selçuk Geçer 2'nci tur sonrası dolar tahminini açıkladı
Güncelleme:

Ünlü ekonomist ve piyasa analisti Selçuk Geçer, bu pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri 2'nci tur oylamasının ardından dolar kurunda beklediği rakamı açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tur oylamasına sadece 4 gün kala başta Dolar, Euro ve altın olmak üzere hem dövizin hem de değerli metallerin zirvedeki seyri sürüyor.

14 Mayıs’ta yapılan birinci tur cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinden önce yükselişine hız kazandıran ve seçimlerden sonra bu yükselişini sürdüren dolar kuru rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.

 Güne 19,86 TL'den başlayan Dolar 19,86 TL'den, 21,43 TL'den başlayan Euro 21,45 TL'den, 24,73 TL'den başlayan Sterlin 24,79 TL'den, 14,37 TL'den başlayan Japon Yeni ise 14,39 TL'den işlem görüyor.

14 Mayıs seçimleri sonrasında Dolar kuru rekor üstüne rekor kırmaya devam ederken ünlü ekonomist ve piyasa analisti Selçuk Geçer'den de dolar kuru için dikkat çeken bir yorumu geldi.

YouTube hesabından Yeni bir video yayınlayan ve seçim sonrası döviz kurularındaki hareketliliği değerlendiren Geçer tarih vererek Dolar/TL'nin 35 TL'yi görebileceğini söyledi.

Geçer, dolar borcu olan vatandaşlara da ekstra uyarı yaptı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla vatandaşları uyaran Selçuk Geçer dolar kuruna ilişkin şu ifadeleri kullandı:

ABD’de aniden gelişecek çok yüksek bir enflasyon görürsek ki ortalama %8.5-9 aralığı gibi, düşük bir ihtimal de olsa o zaman yeniden yukarıya doğru bir dolar endeksi görebilir. Dolar endeksi bugün 0.225 yükselişle güne başladı. Yeni haftada 106.135 seviyesinden de işlem görüyor. Dolar 35 TL olacak. Görünen o ki ABD enflasyonu frenlemiş gibi. Önümüzdeki aylarda ki ortalama 3-4 ay olabilir bu süreç dolar değer kaybederken Türkiye’de yükselmeye devam edecek.