Sınıra giden Bakan Akar'dan askeri harekat açıklaması

Sınıra giden Bakan Akar'dan askeri harekat açıklaması
Güncelleme:

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanları Suriye sınırındaki birliklerde incelemelerde bulundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile Suriye sınırındaki Şanlıurfa'ya giderek, incelemelerde bulundu. Bakan Akar ve kuvvet komutanları, sınır hattındaki askeri birlikleri dolaşarak, incelemeler ve denetlemeler yaptı. 

"ÖNÜMÜZDE FIRAT'IN DOĞUSU VAR"

Fırat'ın doğusuna yönelik yapılması planlanan operayon hakkında bilgi veren Akar "Önümüzde Münbiç, Fırat'ın doğusu var. Bununla alakalı gereken planlamalar yapıldı. Hazırlıklarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Yeri ve zamanı geldiğinde, önceki operasyonlara benzer şekilde, buradaki teröristler de kazdıkları çukurlara gömülecek" dedi.

Sınıra giden Bakan Akar'dan askeri harekat açıklaması - Resim : 1

Terörle mücadele hakkında bilgi veren Akar, "Türkiye Cumhuriyeti devleti, ülkemizde veya sınırlarımız ötesinde, nerede olursa olsun teröre son vermek için son derece kararlı. Tek hedefimiz teröristlerdir. Et ve tırnak gibi olduğumuz Kürt kardeşlerimizle hiçbir sorunumuzun olmadığını akıl sahibi herkes biliyor" ifadesini kullandı.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile askeri yetkililerden brifing alan Bakan Akar ve kuvvet komutanları, incelemelerinin ardından kentten ayrılacak.

Seçiniz...