Toyota C-hr'ın Dünya Prömiyeri Cenevre'de Yapıldı

Toyota C-hr'ın Dünya Prömiyeri Cenevre'de Yapıldı

İSTANBUL (AA) - Sakarya'da üretilecek Toyota C-HR'ın dünya prömiyeri Cenevre Otomobil Fuarında gerçekleşti.Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye açıklamasına...

İSTANBUL (AA) - Sakarya'da üretilecek Toyota C-HR'ın dünya prömiyeri Cenevre Otomobil Fuarında gerçekleşti.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye açıklamasına göre, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından Sakarya'da üretilecek olan Toyota C-HR'ın dünya prömiyeri 2016 Cenevre Otomobil Fuarında yapıldı.

Toyota'nın kompakt crossover segmentindeki yeni temsilcisi C-HR, 1.2T, 1.8 Hybrid ve 2.0 olmak üzere üç farklı motor seçeneğine sahip olacak. Giriş seviyesinde yer alan 1.2T versiyonu 116 PS, 1,8 litrelik Hybrid versiyon ise 122 PS güç üretecek. Ürün gamının tepe noktasında yer alan 2.0 litrelik motor da 150 HP güce sahip olacak.

1.2T versiyonu, 6 ileri manuel vitesli önden çekiş veya CVT otomatik şanzımanlı dört tekerlekten çekişli olmak üzere iki farklı şanzıman ve çekiş tipiyle üretilecek. 1.8 Hybrid versiyonu da eCVT şanzıman ve önden çekiş imkanı sunacak. 2.0 litrelik motor ise CVT şanzıman ve önden çekişle üretilecek.


-"Yeni CH-R Türkiye'nin gurur kaynağı olacak"


Açıklamada görüşlerine yer verilen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve Üst Yöneticisi (CEO) Hiroshi Kato, Sakarya'daki üretim tesislerinde üçüncü bir modeli üretecek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Kato, şunları kaydetti:

"Toyota Yeni Global Platformunda (TNGA) hibrit motorlu bir crossover üretme kararı, fabrikamızın ulaştığı yüksek verimliliğin ve yüksek kalite seviyesinin bir kanıtı olarak öne çıkıyor. Bu karar aynı zamanda, Toyota'nın tüm çalışanlarımıza olan güveninin ve üstün kaliteli araçlar üretmek için gösterdiğimiz çabaların bir karşılığıdır.

Tüm çalışanlarımızla birlikte tutkuyla çalışmaya devam edeceğiz. Yeni CH-R, çalışanlarımızın, Türkiye'deki ve Avrupa'daki yan sanayimizin ve aslında Türkiye'nin gurur kaynağı olacak. Bu gurur, bizi gelecek başarılar konusunda daha da cesaretlendirecek. Tüm enerjimizle çalışarak Sakarya'ya ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz."