Ukrayna'ya giden Nagehan Alçı'dan olay olan paylaşım

Ukrayna'ya giden Nagehan Alçı'dan olay olan paylaşım
Güncelleme:

Attığı her adım, yaptığı her açıklama dikkatleri üzerine çeken Nagehan Alçı bu sefer de soluğu Ukrayna'da aldı. Ukrayna'nın eski Cumhurbaşkanı ile bir röportaj yapan Alçı'nın asker üniforması olay oldu.

Nagehan Alçı, Ukrayna askeri üniformasıyla fotoğraf çektirerek sosyal medyada yayınladı. Nagehan Alçı fotoğrafın içeriğinin eski Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko'yla bir röportaj olduğunu söyledi.

Ukrayna kilisesinin başındaki başpiskopos ile de bir röportaj yaptığını da açıklayan Nagehan Alçı'nın kolunda Ukrayna ordusu ve Ukrayna yanlısı milislerin kullandığı sarı kol bandı dikkat çekerken Rusya daha öncesinde bu kol bandının siviller tarafından kullanımının çatışma anında sivil ölümlerine alan açabileceği konusunda açıklama yapmıştı.

VATANA İHANETLE SUÇLANIYORDU

Nagehan Alçı'nın görüştüğü Poroşenko hakkında Ukrayna'da ceza davası sürerken kendisi "vatana ihanetle" suçlanıyordu, ancak Rusya'nın saldırmasıyla hakkındaki dava unutuldu. 

Poroşenko savaşın çıkmasından beri silahlı militanlarla birlikte sivil yerleşim bölgelerinde silahlı bir şekilde görüntü veriyordu. 

İŞTE O PAYLAŞIM

nagehan alçı twitter paylaşım askeri üniformanagehan alçı ukrayna kiev paylaşımı başpiskoposla röportaj

nagehan alçı kiev'de twitter paylaşımı