Uludağ'da intihar eden doktorun sevgilisi psikiyatri kliniğine yatırıldı

Uludağ'da intihar eden doktorun sevgilisi psikiyatri kliniğine yatırıldı
Güncelleme:

Uludağ'da vücuduna serum bağlayarak ölüm uykusuna dalan asistan doktorun ölümüne ilişkin mesai arkadaşları ifadeye çağrıldı. Öte yandan genç doktorun mektupla veda ettiği sevgilisinin psikiyatri kliniğine yatırıldığı öğrenildi.

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görevli asistan doktor Mustafa Y., geçtiğimiz salı sabah 11: 00'de girmesi gereken ameliyata gitmeyince arkadaşları tarafından merak edildi. Evden sabah saat 08:00'de otomobili ile ayrılan doktordan bir daha haber alınamayınca yakınları ve mesai arkadaşları durumu polis ile jandarma ekiplerine bildirdi.

DAMAR YOLU AÇIP İNTİHAR ETMİŞ
İhbar üzerine harekete geçen ekipler, aracın Uludağ yoluna doğru gittiğini tespit etti. Bölgede yapılan arama çalışmasında, Y.'nin otomobili, Uludağ yolunun 11'inci kilometresinde terk edilmiş olarak bulundu. Otomobilin bulunduğu alan çevresine yoğunlaşan ekipler Y.'nin cansız bedenini, aracına 1,5 kilometre uzaklıktaki ormanlık alanda buldu. Yaklaşık yarım metre karın altında bulunan Y.'ın, potasyum ve çeşitli anestezide kullanılan ilaçlardan karışım yaptığı serumu damar yoluna bağlayıp, intihar ettiği tespit edildi. Mustafa Y.'nin cansız bedeni, Cumhuriyet savcısının yaptığı incelemenin ardından otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Yapılan otopsinin ardından yakınlarına teslim edilen Mustafa Y.'nin cenazesi memleketi Hatay'da toprağa verildi.

6 SAYFALIK MEKTUP BIRAKMIŞ
Mustafa Y.'nin yol kenarında park edip bıraktığı otomobilinde yapılan incelemede Mustafa Y. tarafından yazıldığı tahmin edilen 6 sayfalık mektup buldu. Daha önceden bilgisayarda yazılıp 6 sayfa halinde çıktıları alınan notlarda, Mustafa Y.'nin ilk kez Bursa'ya geldiğinde çok beğendiği Uludağ'da kamp yaptığı yerden bahsettiği, kız arkadaşına da ölümünün kendisiyle hiç bir ilgisinin bulunmadığını içinde bulunduğu duruma daha fazla katlanamadığı için bu yolu seçtiğini, intihar ederken neden böyle bir yol seçtiğini de anlattığı öğrenildi.

MESAİ ARKADAŞLARI İFADEYE ÇAĞIRILDI
Mustafa Y.'nin intiharı ve altında yatan sebebi araştıran Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Y.'ın görev yaptığı klinik çalışanları savcılığa çağırılarak ifadelerine başvuruldu. Asistan hekimlere mobbig uygulandığı iddiaları üzerine de harekete geçen savcılık çalışanların tek tek ifadelerine başvurdu.

SEVGİLİSİ PSİKİYATRİ KLİNİĞİNE YATIRILDI
Öte yandan Mustafa Y.'nin aynı klinikte görev yapan kız arkadaşının da yaşanan olayın ardından psikiyatri kliniğinde tedavi altına alındığı öğrenildi. Mustafa Y.'nin intiharının ardından açıklama yapan Uludağ Üniversitesi Rektörü Dr. Ahmet Saim Kılavuz da "Kurumumuz için gelecek vadeden çalışma arkadaşımız Dr. Mustafa Y.'nin kaybı tüm detaylarıyla savcılık tarafından araştırılmaktadır. Üniversite olarak süreci hassasiyetle takip ediyoruz" dedi.

Uludağ'da ölüm uykusuna yatan doktorun mektubu ortaya çıktıUludağ'da ölüm uykusuna yatan doktorun mektubu ortaya çıktı

İHA