Ünlü siteye karşı eylem !

Ünlü siteye karşı eylem !
Güncelleme:

Nakliye hizmeti de sağlayan armut.com isimli hizmet sağlayıcı internet sitesi aracılığıyla evini taşımak için bir firmayla anlaşan vatandaş dolandırıldı.

Evden Eve Nakliyeciler Derneği, İstanbul Kadıköy'de eylem yaparak armut.com isimli sitenin sahte nakliye firmalarını hizmet sağlayıcı olarak sunduğunu söyledi.
  
Nakliye hizmeti de sağlayan armut.com isimli hizmet sağlayıcı internet sitesi aracılığıyla evini taşımak için bir firmayla anlaşan vatandaş dolandırıldı. Evden Eve Nakliyeciler Derneği İstanbul Kadıköy'de eylem yaparak armut.com isimli sitenin sahte nakliye firmalarını hizmet sağlayıcı olarak sunduğunu ve bu nedenle mağdur olduklarını dile getirdi.

Nakliye hizmeti de sağlayan armut.com isimli hizmet sağlayıcı internet sitesi aracılığıyla evini taşımak için bir firmayla anlaşan vatandaş dolandırıldı. Ece Aktan isimli vatandaşın evine gelen nakliyeciler evden bin pound ve 5 bin lira çaldı.

Konunun gündeme gelmesinin ardından Evden Eve Nakliyeciler Derneği İstanbul Kadıköy'de eylem yaparak armut.com isimli sitenin sahte nakliye firmalarını hizmet sağlayıcı olarak sunduğunu ve bu nedenle mağdur olduklarını dile getirdi. Nakliyeciler, armut.com isimli sitede 11 bin 566 nakliyeci olduğunu ancak gerçekte ise Türkiye'de bu işi yapan sadece bin 200 K3 belgesine sahip ticari amaçla nakliye yapan firma olduğunu ifade etti.

Ünlü siteye karşı eylem ! - Resim : 1

Öte yandan, Eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş, geçen günlerde konuyu sosyal medya hesabından gündeme taşımıştı. Yarkadaş, "Alışveriş sitesi #ARMUT aracılığıyla bir nakliye firmasıyla anlaşan arkadaşımız E. Aktan'ın evine gelen taşıma ekibi, evdeki bir miktar parayı çaldı. ARMUT sorumluluğu üstlenmek yerine, ipe un seriyor. Ailenin tüm şikayetleri ise sonuçsuz kaldı. ARMUT'un güvenlik filtresi yok mu?" ifadelerini kullanmıştı. 

ARMUT.COM'DAN AÇIKLAMA

Kamuoyunun Bilgisine
Armut.com olarak, yılda 3 milyona yakın talebi %98 müşteri memnuniyeti ile hizmet
verenlerle buluşturuyoruz. Ülkemizde hizmet alanında çalışan KOBİ’lerin işlerini teknolojiyi
kullanarak çağımızın gerekliliklerine uygun şekilde büyütmelerini hedefleyen yerli bir teknoloji girişimiyiz. Türk mühendislerle geliştirdiğimiz bu teknolojiyle hem Türkiye’nin hizmet
alanındaki en büyük online platformu olduk, hem de platformumuzu 4 farklı ülkeye açarak
teknoloji ihracatı yapıyoruz.
Armut; hizmet verenlere aldıkları yorumları ve referansları gösterebilecekleri ve online
bir kariyer inşa edebilecekleri bir platform sunarak, işini iyi yapan on binlerce hizmet verenin
ekmek kapısı haline gelmiştir.
Müşterilere de farklı hizmet ihtiyaçları için mobil uygulama kolaylığıyla farklı hizmet
verenlere hızlıca ulaşabilme, yorum ve puanları inceleyerek seçim yapma şansı sunmaktadır.
Elbette, söz konusu hizmet sektörü olduğu için nadiren de olsa sorunlar yaşanabilmektedir. Ancak biz her zaman müşterilerimizin yanında olarak gerekli yardımı ve desteği
sunmaktayız. Hizmet kalitemiz her geçen gün gelişmeye devam ediyor.
Bugün bir derneğin üyesi olduğunu belirten şahıslar tarafından yapılan basın açıklamasında, açılan pankartlar ve atılan sloganları üzülerek izledik. Armut’un, Türkiye’de evden eve
nakliyat sektöründe kaliteyi artırmakta büyük katkı sağlayan bir platform olduğu yadsınamaz.
Söz konusu derneğin bir çok üyesi dahil, Türkiye’nin ileri gelen firmaları Armut.com ile çalışmaktadır. On binlerce Armut kullanıcısının platformda “5 yıldızlı” memnuniyetle taşındıklarını
belirtmesi iddiaların gerçeklerle örtüşmediğini göstermektedir. Ayrıca bu söylemler, emeğiyle
işini büyütmeye çalışan birçok hizmet verenimizi karalama amacı taşımaktadır.
Türkiye’den dünyaya yayılan bir Türk markası olarak müşteri memnuniyetine verdiğimiz
önemle birçok farklı kategoride hizmet verenleri hizmet almak isteyenlerle buluşturmaya
gururla devam edeceğiz. Yapıcı eleştiriler ve önerilere her zaman açık olduğumuzun ancak
mesnetsiz iddialarla marka itibarımızı zedelemeye çalışanlara karşı da yasal haklarımızı
kullanacağımızın bilinmesini isteriz.
Saygılarımızla,
Armut.com

Seçiniz...

Etiketler nakliye armutcom