Vestel'e siber saldırı! Kişisel bilgiler çalındı

Vestel'e siber saldırı! Kişisel bilgiler çalındı
Güncelleme:

Vestel'in bünyesinde bulunan çalışanların bütün kişisel bilgilerinin siber saldırganlar tarafından ele geçirildiği açıklandı.

Teknoloji şirketi Vestel'in bünyesinde bulunan çalışanların bütün kişisel bilgilerinin siber saldırganlar tarafından ele geçirildiği açıklandı. KVKK tarafından yapılan açıklamada 7560 kişinin etkilendiği belirtildi.

Veri sorumlusu sıfatını haiz olan Vestel Ticaret A.Ş. tarafından Kuruma gönderilen kişisel veri ihlali bildiriminde şu ifadeler yer aldı: "İhlalin veri sorumlusunun bayi çalışanları için hediye/promosyon uygulamalarının yönetildiği bir alt yapı hizmetinin sağlanması konusunda hizmet satın aldığı Mivento Bilişim Hizmetleri ve Ticaret Anonim Şirketine ait bir sunucuya siber saldırı olması şeklinde gerçekleştiği, İhlalin 24.05.2023 tarihinde başladığı ve ihlalden Mivento Bilişim Hizmetleri ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından 12.07.2023 tarihinde gönderilen bildirim ile haberdar olunduğu, İhlalden çalışanlara ait “TCKN, ad, soyadı, e-posta ve telefon numarası” verilerinin etkilendiği, İhlalden etkilenen kişi sayısının 7560 ve kayıt sayısının 30183 olduğu, İlgili kişilerin hukukverikorumasi@zorlu.com adresinden bilgi talep edebileceği ifade edilmiştir.

Konuya ilişkin inceleme devam etmekle birlikte, Kişisel Verileri Koruma Kurulunun 27.07.2023 tarih ve 2023/1297 sayılı Kararı ile söz konusu veri ihlali bildiriminin Kurumun internet sayfasında ilan edilmesine karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."