Yeni Akit yazarından ölen genç çift için tepki çeken paylaşım

Yeni Akit yazarından ölen genç çift için tepki çeken paylaşım
Güncelleme:

Yeni Akit yazarı Zekeriya Say'ın Sakarya Sapanca'da çıkan yangında hayatını kaybeden genç çift hakkında yaptığı paylaşım sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

27 Şubat'ta Sapanca'da tatil yaptıkları bungalov evde çıkan yangında hayatını kaybeden 22 yaşındaki Doğukan Kaya ve 21 yaşındaki Aleyna Songül Kara için Yeni Akit yazarı Zekeriya Say, "Öldüklerine mi yanarsın... Yoksa… Başörtülü bir kızın, erkek arkadaşıyla hafta sonu tatilini küçücük bungalovda geçirecek kadar yozlaştığına mı?" paylaşımı yaptı. 

Kendisini eleştirenlere de yanıt veren Zekeriya Say, yaptığı paylaşımı savundu.

Bir kullanıcının "Keşke paylaşmamış olsaydınız, bu dünyada herkes kınandığıyla imtihan edilir bunu sakın unutmayın." yanıtına Zekeriya Say "Kınamıyorum... 28 Şubat günü böyle bir olay yaşanıyorsa, artık Müslümanların titreyip kendilerine gelmeleri gerektiğini hatırlatıyorum" dedi.

 

Yeni Akit yazarından tepki çeken paylaşım

NE OLMUŞTU ?

Sapanca'nın Şükriye Mahallesi Polat Caddesi’ndeki bungalovda, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler, kısa sürede ahşap yapıyı sardı. Yan bungalovdakilerin ihbarıyla bölgeye itfaiye, jandarma ve sağlık ekipleri geldi. İtfaiye ekibi, yangını söndürürken, bungalovdan geri enkaz yığını kaldı.

Yangın çıkan bungalov 2 gence mezar oldu

Hafta sonu tatili için geldikleri öğrenilen Doğukan K. (22) ve arkadaşı Aleyna Songül K. (21), yangında hayatını kaybetti. Cumhuriyet savcısı ve jandarma ekiplerinin yaptığı inceleme sonrası K. ve K.'nın cansız bedenleri, otopsi için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Ön Otopsi Merkezi’ne gönderildi. Yangınla ilgili inceleme başlatıldı.