Yeni Subaru Forester Türkiye'de Satışta

Yeni Subaru Forester Türkiye'de Satışta

İSTANBUL (AA) - Subaru'nun Cenevre Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkardığı Yeni Forester, Avrupa ile aynı anda Türkiye'de satışa çıktı.Subaru açıklamasına...

İSTANBUL (AA) - Subaru'nun Cenevre Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkardığı Yeni Forester, Avrupa ile aynı anda Türkiye'de satışa çıktı.

Subaru açıklamasına göre, markanın "Confidence in Motion" mottosu ile tasarladığı ideal SUV Forester, makyajlı yüzüyle Cenevre Otomobil Fuarı'nda otomobilseverlerin beğenisine sunuldu. Yeni Forester, Avrupa ile eş zamanlı olarak Türkiye'de satışa sunuldu.

Geçen yıl dizel motor seçeneğinin ürün gamına eklenmesiyle birlikte Türkiye'de üç motor versiyonu ile satışa sunulan Forester, daha da iyileştirilen özellikleri, yenilenen yüzü ve performansıyla "Premium SUV" standartlarına ulaşıyor.

Subaru yetkili satıcılarında satışa sunulan makyajlı Forester'da, yan camların kalınlaştırılmasıyla kabinde hissedilen ses ve sarsıntı hissi önemli ölçüde azaltıldı. Ayrıca, yeni bir süspansiyon sistemine de kavuşan Forester, sürüş konforunu en üst düzeyde yaşatmayı hedefliyor.

Forester'ın diğer yenilikleri arasında hafızalı sürücü koltuğu, ışıklı makyaj aynaları ve Adaptif LED Farlar (Steering Responsive Headlight) bulunuyor.

Subaru'nun 2 litrelik yeni turbo dizel motoru, markanın vazgeçilmezi olan karşılıklı-yatay yerleşimli Boxer Motor ve simetrik sürekli dört çeker (AWD) teknolojisine sahip 148 HP gücünde CVT şanzımanlı versiyonu ile özellikle performans ve yol tutuşunda öne çıkıyor.

Mevcut renklerin dışında Sepya Bronz seçeneği de eklenen makyajlı Forester, yeni iç ve dış tasarımıyla daha modern bir görünüme kavuşuyor.